Etiketa: ardit-rada

Pse nuk po çahet ‘Blloku’ i Gjirit të Lalzit?
Nga Ardit Rada Gazetarit Frrok Çupi iu desha ta shtronte dy herë këtë pyetje në shkrimet e tij. Një herë në 1991 për Bllokun e ish-udhëheqjes komuniste, e 6 vite më pas për pasardhësin e tyre, ...
6 Marsi, si test i amerikanëve për fatin e PD dhe elektoratin e saj
Nga: Ardit Rada/ Me shpalljen e tij non-grata, Sali Berisha iu ndërsye fillimisht SHBA-ve për të kulmuar me ndarjen përfundimtare me Lulzim Bashën. Që prej nëntorit, Berisha e ka harruar gjyqin...
Goditja e parë e Dukës nga Gjykata, sinjal se futbolli do të triumfojë ndaj padrejtësive
Gjykata e Tiranës ka rrëzuar sot FSHF rajonale të Tiranes duke regjistruar si mbledhje të rregullt atë ku u zgjodh kryetar Eduard Prodani dhe duke e quajtur të pavlefshme mbledhjen e manipuluar ng...
Drejtësia për 21 Janarin është bërë dhe më mirë se kaq s’mund të ndodhte
Nga Ardit Rada Ky është 21 Janari i njëmbëdhjetë që katër protestuesit e vrarë nga qeveria Berisha-Meta përkujtohen në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’. Prej 11 vitesh, familjarët e tyre kanë...
Modeli ‘Zaev’ që Albini nuk e ndoqi dot
  Nga Ardit Rada Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev i cili fitoi mbi 20% të komunave në zgjedhjet lokale, sërish mori përgjegjësinë mbi supe duke dhënë dorëheqjen. Pak ditë ...
Berisha akuzon Beqir Ballukun për atë që s’ia gjeti dot as Enveri dhe as Robert Papa nëpër tunele
Sali Berisha e ka amnistuar sot Lulzim Bashën duke qenë se ky i fundit kishte zi në familje. Për ta mbushur kohën televizive që i japin dy-tre kanale që janë ngritur me lekët e përgjakura të Gërde...
“Qajtorja” e Sali Berishës, qytet më qytet
Nga Ardit Rada Shiheni me kujdes turin që ka ndërmarrë nëpër qytete Sali Berisha. Hallin e tij ka nisur ta qajë me militantët e Partisë Demokratike. Ata që janë gati të japin jetën për të, siç ...
Berisha dhe një problem me fotografitë e Bush që po poston në rrjetet sociale
Nga Ardit Rada Teksa Shtetet e Bashkuara ia kanë mbyllur derën familjarisht, Sali Berisha ka nisur një luftë në dy fronte. Një me Uashingtonin zyrtar përmes padive e kërcënimeve dhe të dytën me...
Gruan e Arkanit, Kosova e ruajti me polici! Shqipërinë po e kryqëzojnë për Bregoviçin që vjen nga Parisi
Nga Ardit Rada Ishte 8 dhjetor i vitit 2018, kur këngëtarja serbe Svetllana Razhnatoviç, e njohur si Ceca, kaloi kufirin në Jarinjë për të hyrë në Kosovë. E veja e kriminelit paramilitar Arkan ...
Sali Berisha, ky palaço i Kuvendit nga shtatori e tutje
Nga Ardit Rada E mbani mend kur fliste italisht në Kuvend? Se kur i premtonte vajza shqiptare Berluskonit për në Itali s’e besoj ta kujtoni! Ky njeri që gëzoi çdo pushtet me familje e shoqëri, ...
Faqja 1 prej 3123