Etiketa: astrit-patozi

TREKËNDËSHI I BERMUDËS ME SYRIN E NJË PIRATI
Astrit Patozi Ia mbërritëm më në fund edhe kësaj dite, që Lulzim Basha të flasë për rrezikun e trekëndëshit të Bermudës. Të drejtë ka Lul parimori, por kjo vlen vetëm për peshkatarët, që zg...
DERI NË MARS NA BËJ ÇFARË TË DUASH, O KOMANDANT!
Nga: Astrit Patozi Tani që morëm vesh për lëshimin e satelitit Albania 1, o komandant, na bëj çfarë të duash deri në mars, se nuk të themi gjë. Jemi gati të rrimë, jo vetëm pa drita, por...
E mira është të mos ndalen
  Nga: Astrit Patozi Kur na u vërsulën neve me tërbim para ca viteve, sepse u kishim sharë Lulin, pata një lloj habie në fillim, megjithëse e njoh mirë këtë lloj teknologjie staliniste dhe ...
Po me atë ‘Lulin’ tjetër si do t’ia bëjnë?
Astrit Patozi  Përpiqem t'i kuptoj ata demokratë apo ish-demokratë të mërzitur, që janë ngazëllyer aq shumë dhe kanë nisur të ndjehen gjallë nga rikthimi në fushë i doktorit. Edhe adrenalinën a...
JA, KAQ ËSHTË DIFERENCA..
Astrit Patozi Në perëndim politikanët ikin edhe pa i humbur kurrë zgjedhjet, ndërsa në Shqipëri ata nuk largohen edhe po t'i vrasësh. Sepse humbjet nuk i quajnë fare problem, por thjes...
E kuptoni ju të tre pse aleatët i shprehën urimet qeverisë së re?!
Nga Astrit Patozi/ Për të kuptuar se çfarë i kanë shkaktuar opozitës treshja Basha-Berisha-Meta mjafton të shikosh se me çfarë shpejtësie, me çfarë sinkronizimi dhe me çfarë dashuri...
Në PD luftojnë me shpata, kur bota është në mes të luftës së yjeve
Nga: Astrit Patozi/ Me tha dikush se Sali Berisha paska shprehur mbrëmë në një dalje televizive mërzinë dhe keqardhjen e tij të thellë që Lulzim Basha ekzekutoi politikisht pa gjyq disa prej ...
ZJARRVËNIA DUHET TRAJTUAR SI TERRORIZËM
Nga: Astrit Patozi Dakord që nga debati për Bregoviçin do të vendoset fati i kombit dhe të gjithë duhet të jemi në gatishmëri luftarake në dispozicion të tij, por mendoj se ka edhe çështje ...
OSBE/ODIHR-i DUHET TË SHPIKË NJË GJUHË TË VEÇANTË
Nga: Astrit Patozi/ OSBE/ODIHR-i duhet të shpikë ndonjë gjuhë të veçantë për Shqipërinë, që të mos "përkthehen" kaq pacipësisht raportet e tyre për zgjedhjet tona. Ose të mos i botojnë fa...
HERËSI VDIQ, POR MBRETI MUND TË NGJALLET
Nga: Astrit Patozi/ Tani që vendimi i Gjykatës Kushtetuese u zbardh, nuk ka më asnjë dyshim se herësi i Damianit është përmbysur dhe ky është një lajm i mirë për Shqipërinë. Tani mund të qetë...
Faqja 1 prej 712345...E fundit »