Etiketa: autobusi

14 të plagosur në një autobus në Gjermani, dikush rreh pasagjerët
Një burrë i armatosur me thikë ka sulmuar pasagjerët në një autobus në qytetin verior të Gjermanisë të Lübeck, duke plagosur rëndë disa njerëz. Një i dyshuar është arrestuar në vendin e ngjarje...
Siri: Traumatizmi i civilëve të evakuuar të Alepit
(FOTO: Në autobus dallohen flakët që sapo kanë shpërthyer) Të paktën 13 ushtarë turq janë vrarë dhe 48  janë plagosur atentatin kundër autobusit që po i transportonte sot në mëngjes, e shtu...