Etiketa: avioni

Një avion Boeing 737 bie në Jakarta, me 189 pasagjerë. Nuk ‘konfirmohet se ka të mbijetuar”.
Një avion pasagjerësh ‘’Lion Air Boeing 737’me 189 persona në bord ka rënë në det menjëherë sapo është ngritur nga aeroporti i kryeqytetit Indonezian, Jakarta. Aeroplani JT 610 ishte nisur për ...
Mbi 100 persona kanë vdekur me rënien e avionit në Kubë. Tre mbijetuan.
Më shumë se 100 persona kanë vdekur pasi një aeroplan pasagjerësh Boeing 737 është përplasur  afër Aeroportit Ndërkombëtar "Jose Marti" në Havana, njoftoi media shtetëroe e Kubës. Tre persona k...
Pesë personat në bord humbën jetën pas rënies së avionit cargo në Georgia. Flet Trump
Pesë persona kanë vdekur pas përplasjes së një aeroplani ushtarak cargo në shtetin jugor të Georgia në Shtetet e Bashkuara. Ata ndodheshin në bordin e avionit C-130 kur ky ra në anë të një kryq...
Tragjedia e ‘Shigjetave të Kuqe”. Një punonjës aviacioni i AN RAF vdes ndërsa avioni ra në Uellthin Verior sot. FOTO
(Ministria e Mbrojtjes zbuloi avionin qe u perfshi ne aksident)/ Piloti i mbijetoi katastrofës në bazën ajrore në Anglesey ndërsa u raportua se të dy: piloti dhe inxhinieri  dolën nga avioni Ha...
Bie ‘shi’ me shufra floriri dhe argjendi nga qielli në Rusi.
U krijua një gjendje shokuese në një aeroport në lindje të Rusisë: Shufra metali të çmuar ranë si shi nga qielli drejt mbi autostradë. Një aeroplan i ngarkuar me tonë shufra floriri dhe argjend...
Bie avioni në aeroportin Kathmandu, Nepal; mbijetojnë 17 nga pasagjerë.
Një aeroplan që mbante 71 pasagjerë dhe ekuipazhin është p[ërplasur duke bërë uljen në aeroportin  Kathmandu të Nepalit, duke vrarë 38 persona. Të paktën 17 kanë mbijetuar. Ekipet e shpëtimit i...
32 personat që ndodheshin në bordin e avionit ushtarak rus, kanë vdekur.
Një avion ushtarak transportues rus u rrëzua sot në veriperëndim të Sirisë, duke shkaktuar vdekjen e 32 personave, njoftoi Ministria ruse e Mbrojtjes në një mesazh të publikuar nga media shtetëror...
Hetuesit rus po ‘krehin’ zonën ku ra avioni. Bora e madhe ka mbuluar edhe mbetjet. Vdiqën 71 vetë. VIDEO
Hetuesit rus po kërkojnë fushën e mbuluar nga bora afër Moskës për shkaqet pse avioni i pasagjerëve u përplas. Të gjithë pasagjerët dhe ekuipazhi u vranë kur një 'jet' i kompoanisë ajrore 'Sara...
Ka rënë një avion në Rusi dhe ka marrë jetën e 71 personave
Një avion rus u rrëzua këtë të diel vetëm 10 minuta pas ishte ngritur nga një aeroport i Moskës. Avioni u rrëzua në afërsi të fshatit Argunovo, në jug lindje të Moskës. Mes 71 personave që humb...
Rusia kërcënon të qëllojë avionët Amerikan në Siri pasi Amerika rrëzoi avionin luftarak të Assad
Të Hënën në mëngjes, Ministri i Mbrojtjes i Rusisë njoftoi se avionët Amerikan që kryesojnë koalicionin në Siri, do të trajtohen si objektiv armiqësor në perëndim të lumit Eufrad. Deklarata u bë n...
Faqja 1 prej 212