Etiketa: ben-blushi

Ben Blushi, dorëheqje të papritur nga drejtimi i Top Channel
Drejtori i Përgjithshëm i Top Channel, Ben Blushi është larguar nga drejtimi i këtij televizioni. Lajmi është konfirmuar edhe nga Report Tv dhe bëhet fjalë për një dorëheqje të papritur. Ndërko...
Cilat janë viktimat e armëve të Blushit?
(Vijon nga botimi i djeshëm... Ben Blushi- tashmë drejtor i Përgjithshëm i Top Channel, ndodhet në luftë me të gjithë. Arma që ka në dorë është Televizioni, një nga armët që nuk është krijuar për ...
Ben Blushi largohet nga PS duke thënë se “askund në botë nuk mund të votohet kjo parti!”
    Nuk është çudi që të gjithë ata që votuan për të nxjerrë zgjedhjet jashtë Partisë Socialiste, votuan për të futur mbetjet në Shqipëri. Pak a shumë janë të njëjtit njerëz dhe kushdo...
Më i gjatë filmi për rrugën se rruga
Ben Blushi* Thanë se do ta mbyllin vitin me 5% rritje ekonomike. Kanë kaluar tre vjet dhe jemi akoma në gjysmë të saj, 2.5% dhe është e papërfillshme. Meqë jemi sot pas tre vjet mandati në njëm...
Deputeti Blushi: Rama nuk do ta burgosë Metën deri në zgjedhjet 2017. Po pastaj?!
  Deputeti i PS, Ben Blushi, gazetar dhe shkrimtar, në seancën e sotme parlamentare ka bërë një deklaratë surprizë. Ai ka thënë se kryeministri Rama “nuk do ta burgosë Ilir Metën (kryetar ...