Etiketa: biden

Inaugurimi I Joe Bajden do të ketë ndryshime: Udhëtimi në Amtrak u anulua për shkak të shqetësimeve të sigurisë
-Ekipi i Biden ka sjellë një ish-këshilltar për sigurinë e vendit nga administrata Obama për udhëzime në lidhje me inaugurimin dhe ngjarjet e ngjashme-.   Shqetësimet e Sigurisë në Uash...
Gjyqi i Trump mund të pengojë axhendën e Biden që në ditët e para të presidencës
-Biden u kërkoi senatorëve që 'të ndanin' kohën midis gjyqit Trump dhe çështjeve të tjera 'urgjente' të kombit. Gjyqi i Senatit për Presidentin Trump mund të pengojë axhendën Kongresiale të Pre...
Jo mbështetës i Biden/ E vërteta mbi policin e vrarë
Roberto Vivaldelli   Brian D. Sicknick është emri i agjentit 42-vjeçar i cili u vra më 6 janar gjatë sulmit ndaj Kongresit të nisur nga mbështetësit e Presidentit Donald Trump. Duke folur nga...
Letër pendese, shkëlqesisë së tij, president i Amerikës, Joe Biden
  Nga Armir Shkurti I dashur zoti Biden! Unë jam nga një vend ku njerëzve u është dashur në shekuj të përshtaten për të mbijetuar, aq sa tashmë na është bërë instikt. Madje s’e kemi ...
Paolo Becchi, “Biden mund të ketë fituar por …”. Trashëgimi e rëndë pas zgjedhjeve më të helmuara në histori
"Ajo që po ndodh tani e konfirmon atë." Paolo Becchi e shikon Amerikën më të shqetësuar sesa të indinjuar. Ndërsa pothuajse e gjithë bota hidhet kundër Donald Trump duke e akuzuar atë për nxitje t...
Schweizer: Eshtë ‘Tragjedi Kombëtare’ se si Mediat vepruan si ‘portierë’ të historisë së Hunter Biden
TRENT BAKER Të Dielën në "Life, Liberty & Levin" të Fox News Channel, kontribuesi i lartë i Breitbart News Peter Schweizer ju adresua hetimeve te Departamentit të Drejtësisë për djalin e is...
Donald Trump: ‘Administrata Biden do të jetë një rrëmujë e mbushur nga skandale’
CHARLIE SPIERING   Presidenti Donald Trump reagoi të Premten ndaj lajmit se djali i ish-Zëvendës presidentit Joe Biden, Hunter, është nën hetim federal, duke kërkuar që Gjykata e Lartë ...
Nolte: Media e Rreme priti derisa shtetet të certifikojnë zgjedhjet për të mbuluar korrupsionin e familjes Biden
Nga: JOHN NOLTE Tani që shtetet kanë certifikuar rezultatet e zgjedhjeve, gazetarë të rremë si Jake Tapper i CNNLOL kanë zbuluar papritur historinë dy-mujore në lidhje me korrupsionin befasues ...
Ajo doktrinë e vjetër e Gjykatës së Lartë mund të paralizojë Biden.
Koment nga: Francesca Salvatore Ndërsa Joe Biden blindon presidencën dhe fillon fazën komplekse të tranzicionit, dyshimet dhe frika po përhapen në lidhje me qeverisjen efektive të Vendit. Jo ve...
Papa Françesku adopton sloganin e Joe Bidenit ‘Build Back Better’
THOMAS D. WILLIAMS, PH.D. ROME - Papa Françesku ka zgjedhur sloganin e Joe Bidenit "rindërto më mirë" për të përshkruar vizionin e tij për ringritjen e madhe pas pandemisë së koronavirusit, duk...
Faqja 1 prej 612345...E fundit »