Etiketa: blushi

Blushi konspirativ; rrotullimi rreth vetes dhe rreth dështimit.
Nga: Veritas.com.al/ Nuk është Ben Blushi një njeri që nuk e ndjen dështimin e tij; e ndjen dhe pendohet, por vërtitet rreth vetes që të nuk korrigjohet. Kolegu Rakipi, vite më parë, tregonte për m...
Ben Blushi, mes vjollcës dhe gjithë të tjerave….
Nga: Veritas.com.al/ ‘Gjithë të tjerave’... do të thotë ‘ gjithë ngjyrave të tjera’, përveç vjollcës. Ben Blushi, tash më në fund, por jo pozita e fundit- emërtohet si drejtor i Përgjithshëm i T...
Ben Blushi i kthehet gazetarisë: Që sot drejtor i përgjithshëm i Top Channel TV
Ben Blushi do të jetë Drejtori i Përgjithshëm i Televizionit Top Channel. Lajmin e ka dhënë vetë Presidentja e kompanisë, Vjollca Hoxha në një komunikimin që ka bërë me drejtuesit e departamenteve...
Dy esse nga Dylgjeri: ‘Skënderbeu te Nënë Tereza’ dhe ‘LIBRA pa libra’.
1. Skënderbeu te Nënë Tereza: Zot na ruaj mendtë ç’do na dëgjojnë veshët. Këtë vit për Skënderbeun? Marrëzira e të pavërteta pa fund... Ja p.sh., kjo foto do të shoqërohet me diçiturën: Skënde...
PËRSE TËRHQEM NGA DREJTIMI LIBRA-s.
Nga Ben Blushi/Fb Kur ftova shume njerez ti bashkoheshin idese se Libras kam premtuar se Libra nuk do ishte kurre partia ime. Ka ardhur koha qe kete premtim ta mbaj duke u terhequr nga drejtimi ...
T’i kërkojmë SHBA që ambasadën e Kosovës ta mbajë në Beograd? Apo çfarë?…
Nga: Ben Blushi/ “Asgjë nuk e justifikon votën e djeshme të Shqipërisë në OKB. As raporti me Evropën, as raporti me SHBA, as raporti me historinë dhe as raporti me të drejtën. Duke mos qenë ...
PSE REFUZOJ KONFERENCËN E OSBE
Nga: Ben Blushi/ Ironi e madhe kur shikoj se të gjithë ata që penguan votimin dhe numërimin elektronik në zgjedhjet e fundit të Qershorit, sot kanë organizuar një konferencë mbi Teknologjitë e ...
Blushi i LIBRA-s vë gishtin mbi njeriun që ‘ka vjedhur’ votat.
Ben Blushi  bëri publik sot emrat e personave që sipas tij kanë vjedhur votat gjatë numërimit të kutive të votimit në Tiranë. Një nga emrat e përmendur nga Blushi është edhe Ergys Hila, komisio...
Ben Blushi : Jo ‘Exit Poll’, por ‘Exit Rama’
Kreu i Libra-s Ben Blushi ka reaguar mbi të dhënat e bëra publike nga exit pollet. Sipas Blushit, mungojnë 200 mijë vota për qeverinë. Ja çfarë shkruan Ben Blushi: JO EXIT POLL POR EXIT R...
Blushi thotë se sot më 22 maj ‘vdiq Republika e re”
Votimin e ministrave të rinj teknik në Parlament, deputeti i LIBRA-s Ben Blushi e ka quajtur “varrosje të Republikës së Re”. Duke folur jashtë parlamentit pas votimit të ministrave, Blushi tha ...
Faqja 1 prej 212