Etiketa: bombe

Bombë në shtëpinë e miliarderit George Soros. FBI po heton.
( Zoti Soros raportohet se nuk ndodhej në shtëpi në kohën e shpërthimit)/ Skuadra për shpërthimin e  bombave ka shpërthyer pakon e supozuar se ishte bombë pranë shtëpisë së multimiliarderit, Ge...
Rezulton ‘false’ alarmi për bombë pranë Bashkisë së Tiranës.
Alarmi për bombë pranë bashkisë së Tiranës ka marrë fund pasi Policia ka hapur valixhen e dyshimtë jeshile që ishte vendosur mbi një kontenier mbeturinash. U konstatua se brenda valixhes kishte...
Bombë pranë selisë së ambasadës Gjermane në Kabul. Mbi 80 të vdekur dhe 350 të plagosur. (UPDATED)
Një bombë e fuqishme e vendosur në një makinë ka goditur zonën diplomatike në kryeqytetin e Afganistanit, Kabul. Nga shpërthimi i bombës u vranë mbi 80vetë dhe u plagosën 350. Shpërthimi goditi...
Updated/ Një bombë shpërtheu sot në mëngjes në Institutin e Kriminologjisë, Bruksel
(Updated) Zjarrvënësit e Institutit të Kriminologjisë në Bruksel, sot, e Hënë në mëngjes shpërthyen një bombë por nuk shkaktuan dëme, thanë prokurorët e Brukselit. Ine Van Wymersch tha se nu...
Konflikti me PKK: Bomba në Cizre vret 11 policë
  Një makinë bombë ka shpërthyer në selinë e Policisë në Cizre, jug-lindje e Turqisë, duke vrarë 11 policë dhe plagosur 78. Shpërthimi i fuqishëm në ora 07 të mëngjesit (04:00 GMT) kish...
Njeriu bombë në dasmën e Turqisë ‘ishte fëmijë i moshës 12 deri 14 vjeç’
Një bombë vetvrasëse që vrau 51 persona në Turqi, qyteti i Giziantep. Mbahej nga një fëmijë 12 deri 14 vjeç, tha Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan. Zoti Erdogan tha se i ashtuquajturi ...