Etiketa: bregovic

Dikush hedh gaz lotsjellës në koncertin e Bregoviç, disa të dyshuar shoqërohen në polici
Një i ri dyshohet se ka hedhur gaz lotsjellës gjatë performancës së Goran Bregoviç në Festën e Birrës në Korçë. Disa persona janë shoqëruar nga policia, ndërkohë pjesëmarrësit shihen duke fër...
Korçë/ Goran Bregovic ngjitet në skenë dhe nis me këngën ‘Kosovska’
Këngëtari Goran Bregoviç është ngjitur në skenë për të dhuruar një mbrëmje magjike në Festën e Birrës në Korçë. Bregoviç e nis koncertin me këngën shqiptare “Kosovska’’ teksa do të performojë b...
‘Kam ardhur të dëgjoj Bregovicin!’. Mijëra simpatizantë mbushin Korçën, qyteti nidzet në natën e fundit
Nata e pestë dhe e fundit e festës së Birrës në Korçë kulmon me performancën e këngëtarit boshnjako-kroat, Goran Bregoviç. Qytetarët e shumtë që janë pjesë e kësaj ceremonie festive, thonë se n...
Goran Bregoviç do të këndojë shqip, nesër me këngën “Kosovska” në koncertin në Korçë
MNesër mbrëma në “Festën e Birrës” në Korçë do të performojë këngëtari serb Goran Bregoviç, pjesëmarrja e të cilit është kundërshtuar nga shumë artistë dhe qytetarë. Bashkia e Korçës bën me dij...
Ne kemi mbushur sallat ku këndonte Ceca e Bregoviç, tani iu themi tradhtarë shqiptarëve të Shqipërisë
Nga Halil Matoshi 1. Mëkati i Goran Bregovićit nuk është kryerja e ndonjë akti gjenocidi ndaj kombeve joserbe në ish Jugosllavi, inspiruar nga fashizmi serbian, nën lidershipin e “Kasapit të...
Bregoviçi, pseudopatriotët dhe hipokrizia në mes
Nga Denis Dyrnjaja Ky rasti i Bregoviçit dhe një vale reagimi i disa prej personazheve publikë në rrjetet sociale na tregoji qartë sesa sipërfaqësorë dhe hipokritë jemi si shoqëri në tërësi. ...