Etiketa: bruksel

Partia Islamike sfidon Bashkimin Evropian: “Në vitin 2030 do të kemi shumicën në Bruksel”.
FLET REDOUANE AHROUCH/ "Brukseli, kryeqyteti i Bashkimit Evropian, do të jetë me shumicë myslimanë në vitin 2030". Ky është parashikimi i Redouane Ahrouch, themelues i Partisë Islame, partisë i...
Ngjarje në Bruksel: Vuçiç, sapo lë zyrën e Mogherinit, anulon takimin me Thaçin
Gjatë gjithë këtyre ditëve është pritur takimi mes dy presidentëve: Vuçiç i Serbisë dhe Thaçi i Kosovës, ku edhe do të merrte formë marrëveshja për ‘korrigjimin’ e kufijve. Analistët kishin parash...
Trump mbërrin në Bruksel për samitin e NATO-s përmes paralajmërimeve të zymta.
  Presidenti Donald Trump ka arritur në Bruksel për samitin e NATO-s ku ka dëgjuar si një zile në vesh një paralajmërim të zymtë nga Presidenti i Këshillit të BE, Donald Tusk. PAra kësaj vizizte...
Bosi i Facebook Zuckerberg, kërkon ndjesë para Parlamentit Europian mbi skandalin e të dhënave.
Shefi i Facebook, Mark Zuckerberg do t’i thotë “më fal “Parlamentit Europian ditën e  Marte, duke u zotuar se gjigandi i medias sociale ka mësuar një leksion të vështirë nga dëmtimi i të dhënave p...
Rikthimi i Berluskonit? “Kavalieri’ i merr dorën Brukselit.
Ish-kryeministri dhe lideri i Forza Italia-s, Silvio Berluskoni, vizitoi Brukselin me sytë nga një rikthim i mundshëm politik pas zgjedhjeve të përgjithshme të marsit në Itali. Aktualisht atij ...
Dikush sulmon me hanxhar ushtarët në qendër të Brukselit. Akt terrorist- tha prokurori
  Një person është qëlluar për vdekje pasi sulmoi dy ushtarë me hanxhar. Ngjarja ndodhi në qendër të Brukselit. Agresori, i moshës 30 vjeç, u plagos në rrugë popr më vonë vdiq në spital. Njëri n...
Bruksel: Një burrë me brez eksplozivi qëllohet me armë në stacionin e trenit. VIDEO
Një burrë ka shkaktuar një shpërthim jo të fuqishëm në Staciuonin Qëndror të trenit në Bruksel- sipas zëdhënësit të Policisë Federale- transmeton BBC. Burri u qëllua nga ushtarët brenda stacion...
Edi Rama: Pas zgjedhjeve do të kërkojmë çeljen e negociatave për anëtarësimin në BE.
Kryeministri Edi Rama ka postuar sot në Facebook, videon e intervistës së dhënë në Bruksel pas darkës informale të organizuar nga Përfaqësuesja e Lartë e BE, Federica Mogherini me kryeministrat e ...
Për herë të parë, kryetari i Opozitës, Basha, denoncon Brukselin
Nga: L. Skiro/ Veritas.com.al/ Brukseli, dmnth., burokracia e BE, prej kohësh është konsideruar si e korruptuar dhe e papranuar prej popujve të shteteve të Europës. Vetë dëshmia e korrupsionit ...
Presidenti Donald Trump do të marrë pjesë në Samitin e NATO-s në Bruksel; marrin fund “qarjet” e mediave.
Shtëpia e Bardhë ka njoftuar të Martën se presidenti Donald Trump, personalisht, do të marrë pjesë në Samitin e NAATO-s në muajin Maj. Kështu mbyllet edhe një portë për spekulimin e disa mediave q...
Faqja 1 prej 212