Etiketa: conference-league

Policia e Shtetit: U lënduan 19 policë, njëri i plagosur me thikë! Dëbuam 80 italianë!
Policia e Shtetit ka bërë bilancin e ngjarjes së mbrëmshme. Deklarata e zv. Drejtorit Albert Dervishaj Si pasojë e dhunës janë plagosur 19 policë në krye të detyrës, njëri prej të cilëve me ...
Conference League në “Air Albania”/ Mes festës, trazirave dhe ankthit të ndeshjes
 Në stadiumin “Air Albania”, Tiranë, gjatë kësaj dite do të luhet ndeshja finale mes dy ekipeve të Conference League, Roma-Feyenoord.  Autoritetet shqiptare prej javësh kanë marrë të gjit...
Rreth 70 tifozë italianë u dëbuan dje nga Shqipëria
Pas përplasjeve dhe trazirave që shkaktuan mbrëmë në kryeqytet, rreth 70 tifozë italianë u kthyen mbrapsht në Itali. Me urdhër të autoriteteve shqiptare dhe italiane, trageti AF Marina nuk u nis d...
Sot, Tirana qendra e futbollit evropian! Luhet Roma-Feyenoord. Mbrëmë kishte dhunë në qytet
Sot është finalja Europiane e Conference League. Roma-Feyenoord do të përballen në stadiumin ‘Air Albania’ në Tiranë duke e kthyer këtë ndeshje në një moment historik për historinë e futbollit shq...
Conference League, mbërrin në portin e Durrësit autobusi i Romës
Në portin e Durrësit mbërriti sot autobusi zyrtar i skuadrës së Romës, në kuadër të ngjarjes më të madhe futbollistike, që do të zhvillohet në Shqipëri, siç është finalja e UEFA Conference League....
Finalja e Conference League/ 25 maji ditë pushimi për zyrtarët publikë në Tiranë, ndalim qarkullimi gjithë ditën.
Tirana e ‘paralizuar’ për një ndeshje futbolli! Ky është vendimi që ka marrë qeveria për datën 25 maj, ditën kur në kryeqytet do të zhvillohet finalja e Conference League, ndërmjet ekipit të Romës...