Etiketa: dekretet

Komisioni i Ligjeve rrëzon dekretin e Metës për pushtetin vendor.
Vijon përplasja mes maxhorancës qeverisëse dhe Presidentit Ilir Meta. Komisioni Parlamentar i Ligjeve ka rrëzuar mëngjesin e sotëm një tjetër dekret të kreut të shtetit që kishte kthyer për ris...
‘Paradhoma’ e Kuvendit rrëzon dy dekrete të Metës, pritet vetë Kuvendi në votim.
Komisioni Parlamentar i Ekonomisë, q ënë një gjuhë të figurshme mund të quhet edhe paradhomë për vendimet e Kuvendit,  ka rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta për privatizimet. Ky dekret u rrë...
Presidenti hap tregun e dekreteve: ‘Kush do një datë tjetër zgjedhjesh?!’
Koment/ Po pres kryeministrin të vijë nëse do një datë tjetër zgjedhjesh, ta anulojmë edhe 13 tetorin!- Kështu u shpreh presidenti Meta që nga një fshat i Durrësit ku po zhvillon një vizitë pune....
Presidenti Nishani dekreton shkarkime dhe emërime ministrash. Gati Kuvendi sot pasdite.
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekretuar ndryshimet në qeveri, sipas marrëveshjes Rama – Basha. Ai ka shkarkuar Niko Peleshin nga detyra e zv.kryeministrit dhe në vend të tij ka emër...