Etiketa: emigracioni

Emigracioni në Sh.B.A do të pezullohet për shkak të pandemisë, thotë Trump
Presidenti Donald Trump ka thënë se do të nënshkruajë një urdhër ekzekutiv për të pezulluar përkohësisht të gjithë emigracionin në SHBA për shkak të koronavirusit. Në Twitter, ai përmendi "sulm...
Agjencia Kufitare e BE konfirmon se politikat migrantore populiste të Salvinit po funksionojnë
  Agjencia kufitare e Bashkimit Evropian (BE) Frontex ka nxjerrë të dhëna të reja statistikore që tregojnë se politikat e ashpra migrantore të ministrit italian të brendshëm populistit Mat...
SHBA, shtrëngim i ri për migrantët: “O Green card, o ndihma publike”
Departamenti i Shtetit për sigurinë e brendshme: "Rregulli i ri do të sigurojë që ata që kërkojnë të hyjnë dhe të qëndrojnë në Shtetet e Bashkuara, përkohësisht ose përgjithmonë, mund të mbështete...
Dalai Lama për imigracionin: “Evropa i përket evropianëve”
Gjatë një konference të mbajtur në Suedi të mërkurën e kaluar, Dalai Lama komentoi mbi problemet që lidhen me krizën e refugjatëve, duke deklaruar se pritja duhet të jetë vetëm e përkohshme dhe se...
“Mblidhni plaçkat!”, iu thotë emigrantëve ministri i ri i Brendshëm i Italisë, Salvini.
Ministri i ri i Brendshëm i linjës së ashpër, Matteo Salvini ishte në Sicili ditën e Diele për të shfaqur platformën anti- emigracion që e solli në pushtet në një nga vendet ku zbarkojnë më shumë ...
Itali: Emigrantët pa dokumente ‘do të kthehen në shtëpi ’; ky është prioriteti i qeverisë së re.
-Ministri i Brendshëm i të djathtës redikale do të mbajë premtimin e fushatës elektorale për të deportuar rreth 500, 000 persona. Ministri i brendshëm i Italisë, i partisë së djathtë radikale, ...
Komisioni i BE: “Europa nuk do të bëhet kurrë fortesë” kundër emigrantëve”.
Europa është gati të absorbojë valë masive të emigrantëve “për dekadat që vijnë”, ka deklaruar Komisioni i BE, duke pohuar se kontinenti “ nuk do të bëhet kurrë fortesë” e tyre. Duke folur në B...
Emigracioni dhe terrori- dy çështjet kryesore për popujt në Europë. 70- 80 % e tyre thonë se “nuk kanë zë” në BE.
Dy çështjet kryesore më të cilat përballen Bashkimi Europian (BE) sipas votuesve në Britani, Danimarkën, France, Gjermani, Greqi, Suedi, Finlandë, Poloni dhe Lituani, janë emigracioni dhe terroriz...
‘Green Party’ e Gjermanisë: Le të qëndrojnë emigrantët ilegal që pranojnë të kujdesen për të moshuarit.
Me një deficit të madh të numrit të infermierëve dhe kujdestarëve në shtëpi për të moshuarit në Gjermani, qeverisë i është bërë thirrje që të rregullojë emigrantët ilegal që pajtohen të punojnë si...
BE ndërpret fondet për shtetet patriotikë të Europës Lindore e Qendrore që nuk u binden politikave të “emigracionit masiv”.
Brukseli ka vendosur të ndajë dhjetëra milionë euro nga ‘cash’ në BE që ishin caktuar për shtetet patriotikë të Europës Lindore dhe Qendrore, sipas një reforme në buxhet që do të lidhet me financi...
Faqja 1 prej 212