Etiketa: etilda-gjonaj

COVID-19/ Sa më pak njerëz në burg; për të pandehurit dhe përsonat nën hetim- masa alternaive!/ Ministre Gjinaj
Në situatën e 'luftës' kundër pantemisë së koronavirusit, kur shoqërise i duhen  kursyer sa me shume mjete dhe energji, Qeveria kerkon nga organet e Drejtesise qe te aplikohen alternativa te tjera...
Ambasadorja Yuri Kim, takim dy orë me ministren Etilda Gjonaj. ‘Vazhdo në të njëjtin kurs Reformën në Drejtësi!’. Meta i kishte kërkuar dorëheqje.
  Takimi vjen në një kohë kur ministrja Gjonaj është akuzuar ashpër madje kallëzuar në SPAK nga presidenti Meta. Një zëdhënës i ambasadës amerikane i tha Top Channel-it se ambasadorja e...
Kush është pronari i Shqipërisë?!
( Foto: Etilda Gjonaj, Ministre e Drejtësisë. Foto: LSA)/   Qeveria duket se është vënë në siklet nga kritikat ndaj vendimit të çuditshëm të bllokimit të regjistrimit të tokave të bregd...