Etiketa: fa

Efektivja shqiptare e FA, Zafire Hasanaj, humb jetën në Letoni.
( FOT: Arkiv)/ Një efektive i Forcave të Armatosura të Shqipërisë ka humbur jetën në Poloni. Efektivi ka humbur jetën pas shpërthimit të një mine. Ministria e Brendshme njofton se një gru...
Marinarë të Forcave të Armatosura shqiptare shpëtojnë 50 emigrantë në Egje
Një gomone me 50 emigrantë (40 burra dhe 10 gra) është shpëtuar nga anija “Butrinti”, e Forcës Detare Shqiptare, me mision në detin Egje, gjatë patrullimit në zonën e saj të operacionit, dje në mb...
Makina fuoristradë e bllokuar nga ujërat në Selenicë, helikopteri i FA evakuon burrë e grua.
Një makinë fuoristradë me dy pasagjerë, burrë e grua, u bllokua pak çaste më parë nga ujërat e lumit Vjosë, në Selenicë të Vlorës. Fuoristrada, e cila ka qenë duke udhëtuar në zonat e prekura n...