Etiketa: france

‘Mbreti Diell është kthyer në Pallat’, shkruan media. Macron me mega- festa dhe mega- shpenzime.
Presidenti i Francës, i kritikuar për "shpenzime të çmendura" bie në sondazhet në vend Nga: Fabio Franchini Pesëqind mijë euro për serviset e tryezës së Elysee, një pishinë prej 34 mijë euro...
Sonte në Botëror/ Dy fqinjët, Franca dhe Belgjika në luftë për finalen në Kupën e Botës.
Franca do të ndërsejë në sulm talentet e Kylian Mbappe dhe Antoine Griezmann kundër Eden Hazard të dhuruar për Belgjikën në stadiumin e Saint Petersburg ditën e Marte për vendin më të lartë në fin...
Hakmarrja brenda BE: Ambasadori francez lavdëron Orban, Macron e fshin nga posti.
  Eric Fournier u lirua nga posti i tij si ambasadori francez në Hungari, pas zbulimit të një letre në të cilën diplomati tregoi vlerësim për politikat e qeverisë së Viktor Orban. Bëhen...
Komplot në Paris për një sulm mbi opozitën Iraniane; arrestime në Europë.
Belgjika, Franca dhe Gjermania kanë ndaluar gjashtë persona, ku përfshihet edhe një diplomat Iranian i akredituar në Vjenë. Ndalimet janë bërë për shkak të një komploti të dyshuar të një sulmi me ...
Franca në kërkim të gangsterit që imitoi filmin “Scareface”dhe u arratis me helikopter nga burgu.
Qeveria franceze k pranuar dështimin e mundshëm të sigurisë ditën e  Hënë. Një gangster I njohur e famëkeq ka përdorur një helikopter për të manifestuar skenën e dytë të një krimineli që thyen bur...
Emigrantët, grusht i fortë i Salvinit: “Tani Franca të kërkojë falje”
Salvini i raporton Senatit për anijen Aquarius: "Unë shpresoj që ndonjë eksponent i qeverisë franceze te kerkoje ndjesë sa më shpejt që të jetë e mundur" "Unë shpresoj se ndonje eksponent i qev...
Një shqiptar bëhet hero ‘i Dytë’ në Francë; shpëtoi jetë njerëzish. VIDEO+FOTO
Florim Shehu është kthyer në një hero të dytë në Francë për kurajon që tregoi duke shpëtuar dy famijle fqinje të tij. Dy familjet rrezikoheshin të mbyteshin për shkak të rritjes së nivelit të ujit...
Macron i jep shtetësinë franceze ‘heroit’ Malian që shpëtoi fëmijën 4 vjeç.
Një emigrant Malian i cili u ngjit kaytër kate në një apartament në Paris, me këmbë zbathur, për të shpëtuar një fëmijë 4 vjeç, u nderua nga Presidenti Francez, Emmanuel Macron ditën e Hënë dhe iu...
Stabiliteti financiar i BE, në rrezik. Franca paralajmëron Italinë kundër ndarjes së komunitetit të BE.
( FOTO: Bruno Le Maire, ministër i Ekonomisë, Francë)/ Stabiliteti i eurozonës do të jetë në  dorën e populistëve me qeverinë e tyre të re në Itali. BE nuk do të jetë në gjendje të ruajë stabil...
Nicole Fontaine, ish shefe e BE, vdes në moshën 76 vjeç.
Ish-presidentja e Parlamentit Europian, Nicole Fontaine,  ka vdekur në moshën 76-vjeçare, bënë të ditur sot zyrtarë francez. Fontaine, aish avokate e qendrës së djathtë, udhëhoqi Asamblenë e BE...
Faqja 1 prej 1212345...10...E fundit »