Etiketa: fushe-kruje

Shtyllës së tensionit të lartë i vihet tritol në zonën e ‘betejës kundër shtyllave’.
( FOTO: Pas shpërthimit shtyllës i ka ngelur vetëm një pjesë e këmbës)/ Zona e Fushë- Krujës ka qenë ‘historikisht’ zona e betejave kundër shtyllave elektrike të tensionit të lartë, sipas përka...
Lajmi i fundit/ Aksidenti në Fushë- Krujë u merr jetën dy personave; shoferit i ra të fikët.
  Akoma nuk ka njoftime të detajuara mbi ngjarjen; policia që sapo ka mbërritur në vendin e ngjarjes nuk ka lëshuar akoma komunikatë. Por mësohet se aksidenti automobilistik ka shkaktuar vdekj...
Xhiseida nuk gjen qetësi as në ‘paqe’. Shpërthen tritoli në oborrin e gjyshit.
Që në mëngjes polica njoftoi se një shpërthim lëndësh plasëse tronditi natën e kaluar Fushë-Krujën. Sipas burimeve nga Policia, një sasi eksplozivi është hedhur në oborrin e përbashkët të banes...
Ekspertiza mjeko-ligjore: Vajza u dhunua; Polici fshehu dhunën; si u ndihmua djali i deputetit
  Në dy ditët e hetimit nga Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesave (SHÇBA) janë konstatuar një sërë shkeljesh në trajtimin e padisë së bërë nga Xhisiela Maloku e cila ishte paraqitur ...
Arketipi i Tahirit: Një dorë në Fushë- Krujë, një dorë te Habilaj.
  Nga Laert Skiro/ Nëse kërkohet ‘kriminlei’ Saimir Tahiraj, dhe ky është zhdukur, atëherë bëhet një arketip. Nëse nuk do të ishte mbrëmë duke u ‘rrëfyer’ dhe duke qarë në televizion, at...
Policia e ka Fushë- Krujën në mbikëqyrje “nga toka dhe ajri”; nën vëzhgim vidhet agjencia e parave.
(FOTO: Pamje nga vendi ku ndodhi grabitja në Fushë- Krujë)/ Prej disa ditësh, qëkur ndodhi grabitja e madhe e Bankës BKT gjatë transferimit të parave drejt Rinasit, Fushë Kruja, Preza, Rinasi, ...
Legjenda e djemve të Dervenit, që nuk janë as Jorge Luis Hoayeck, as Jorge Alberto Siado-Alvarez
  Nga G. Miri/ Veritas.com.al/ Madje nuk përdorin as këtë anije luksoze me vela që mund të shikoni në foto në fund të shkrimit. Dy djemtë e fshatit Derven në Fushë- Krujë quhen njëri Be...
Maskat rishfaqen ne Fushe-Kruje
Dy persona të armatosur dhe të maskuar i kanë vënë flakën një kamioni në Fushë – Krujë. Ata i kanë dalë përpara mjetit dhe i kanë bërë shenjë drejtuesit të ndalojë. Sapo ka ndaluar, personat e mas...