Etiketa: gjiri-i-lalezit

Pse nuk po çahet ‘Blloku’ i Gjirit të Lalzit?
Nga Ardit Rada Gazetarit Frrok Çupi iu desha ta shtronte dy herë këtë pyetje në shkrimet e tij. Një herë në 1991 për Bllokun e ish-udhëheqjes komuniste, e 6 vite më pas për pasardhësin e tyre, ...
U raportua se iu grabit vila në Lalëz/ Flet Arben Kraja: ‘Lajm i sajuar. Duan të godasin SPAK’. ’
Qysh ne mengjesin e pare, disa portale dhe media sociale kane perhapur me shpejtesi lajmin se 'ne Gjirin e Lalzit', jane grabitur disa banesa dhe mes tyre edhe banesa e kreut te SPAK, Arben Kraja....
Kush e përgjoi vilën në Gjirin e Lalëzit? Pse nuk reagon Meta?
Dalin përgjimet e ambientit “Vila e Gjirit të Lalëzit” mes Monikës dhe Metës! Kështu shkruan media prej dy ditësh. Po kush ka përgjuar? Pse nuk reagon Meta- president, ose Monika liderë politike?...