Etiketa: gjukanovic

Mali i Zi voton për liderin e ri dhe veteran pro- Perëndimor…., pritet prapë Djulanovic.
Nga:  SAVO PRELEVIC/ AFP Gjashtë herë kryeministër,  Milo Djukanovic, i cili pritet të fitojë zgjedhjet, votoi në zgjedhjet presidenciale të Malit të Zi, sot, e Diele. Votimet popullore në M...
Pse jep dorëheqjen Gjukanoviç?
Nga Veritas.com.al/ Kryeministri Gjukanovic i Malit të Zi, Milo Gjukanovic, dha dorëheqjen dje në mbrëmje. Ishte krejt e papritur dh gati e pabesueshme. Javën e kaluar u zhvilluan zgjedhjet dhe...