Etiketa: grabitje

UPDATED/ Po flitet për 2 milion euro. Paratë u grabitën brenda në avionin Tiranë- Vjenë, 2 viktima/
Pas tmerrit të shkaktuar me grabitjen e  2 milion euro dhe vrasjen e dy personave, mësohet se paratë kanë qenë në një avion të linjës Tiranë-Vjenë, ku ndodheshin edhe 160 pasagjerë që do të udhëto...
Tiranë, grabiten thasë me para në Rinas. Dyshohet për një të vrarë
Një grabitje ka ndodhur në Rinas të Tiranës, rreth orës 15:00 të së martës. Grabitësit kanë hyrë brenda perimetrit të sigurisë së pistës dhe kanë grabitur disa thasë me para nga një makinë e trans...
Agur Vrenozi që u plagos në përleshjen për grabitjen në Fier, ndërroi jetë në spital
Ka ndërruar jetë në spitalin e traumës në Tiranës njëri nga dy të plagosurit gjatë përleshjes me grabitësit  në grabitjen e një biznesi dje në Fier. 53-vjeçari, Agur Vrenozi nuk ka mundur t’ju ...
‘Filmi’ me Westers’ sot në Fier/ Grabit ‘Exhange’, plagos rëndë pronarët dhe hidhet nga ura për t’i ikur policisë.
Detaje të reja kanë dalë lidhur me grabitjen e ndodhur sot në Fier. Mësohet se dy persona të armatosur janë futur në një pikë këmbimi valutor, dhe nën kërcënimin e armëve kanë mundur të marrin ...
Grabitet nga persona me armë farmacia në Rrugën e Kavajës, Tiranë
Një farmaci është grabitur nga njerëz të armatosur në qendër të Tiranës, në "Rrugën e Kavajës". Sipas policisë, kanë qenë dy persona me kapele dhe shall të zi, të cilët nën kërcënimin e armës m...
Grabitja e Bankës nuk është më lajm.
Edhe mbrëmë ka ndodhur një grabitje banke në Tiranë, në rrugën “Hamdi Cenoimeri’. Në fakt nuk ishte grabitje, sepse në sirtarët e Bankës, njeriu që donte të grabiste, nuk gjeti asnjë lek. Autor...
Policia e ka Fushë- Krujën në mbikëqyrje “nga toka dhe ajri”; nën vëzhgim vidhet agjencia e parave.
(FOTO: Pamje nga vendi ku ndodhi grabitja në Fushë- Krujë)/ Prej disa ditësh, qëkur ndodhi grabitja e madhe e Bankës BKT gjatë transferimit të parave drejt Rinasit, Fushë Kruja, Preza, Rinasi, ...
Grabitja e Bankës/ U gjetën edhe një sasi e monedhave të grabitura; ja emrat e të dyshuarve.
Drejtori i Policisë së Tiranës Ervin Hodaj në një konferencë për shtyp bëri publik emrat e katër të dyshuarve që janë tashmë të arrestuar nga operacioni “Patriot”. Ata janë:  Fation Xhyliu , 33 vj...
Rinas: Grabitje gjigande spektakolare e parave të Bankës BKT; as në filma nuk mund të besohet.
(FOTO: Pamje nga vendi i ngjarjes)/ Sot në mesditë ka ndodhur një nga grabitjet më spektakolare të viteve të fundit në Shqipëri. Grabitësit kanë pasur aq kohë dhe aq gjakftohtësi saqë të pre...
Rreth orës gjashtë sonte u grabit një farmaci në rrugën “Siri Kodra”.
Grabitësi ka qenë i armatosur dhe ka marrë gjithë sasinë e parave të xhiros ditore në Farmaci. Këtë njoftim jep policia, pa mundur që ta neutralizojë autorin e krimit. Sipas dëshmitarëve gra...
Faqja 1 prej 212