Etiketa: grenell

Ric Grenell, ushtruesi i Detyrës së Drejtorit të Inteligjencës Kombëtare, lë pas një listë të gjatë arritjesh
Ushtruesi i Detyrës së Drejtorit të Inteligjencës Kombëtare në SHBA, Richard Grenell u tërhoq të martën, duke lënë pas një listë të gjatë të arritjeve gjatë mandatit të tij të shkurtër dhe histori...
Bien lajmet- dëshirë, sikur Richard Grenell ishte shkarkuar nga presidenti Trump
Keto ditet e fundit kane vershuar lajmet fake, qe ne kete rast mund te quhen edhe 'lajme- deshire'  sikur i derguari special i Donald Trump per bisedimet Beograd- Prishtine, ishte shkarkuar nga de...
Zyrtari i VV’së: Trump t’i kërkojë falje Kosovës, Grenelli është bandit
(Foto: Astrit Rexehpi dhe Albin Kurti)/ Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje njëherit edhe profesor, Astrit Rexhepi, i cili ditë më parë bëri thirrje për puç ndaj Presidentit Hashim Thaçi, tash po t...
Grenell me një “retweet” tregon që është kundër vendimit të Kurtit për reciprocitet
Emisari i Donald Trump-it për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, e ka shpërndarë në llogarinë e tij qëndrimin e sotëm të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, përmes të cilit kund...
Grenell: Albin Kurti më gënjeu në sy
  I dërguari i posaqëm i SHBA’së për dialogun me Serbinë, Richard Grenell ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti e kishte gënjyer duke i thënë se taksa do të hiqet 100 për qind, rapor...
Kosovë/ Grenell: ‘Heqja e taksës nesër, vetëm fillimi. Mustafa- lider guximtar’.
Pasi kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa deklaroi se duhet të hiqet plotësisht tarifa ndaj produkteve serbe, ashtu siç po kërkon SHBA-ja, i dërguari i Shtëpisë së Bardhë për...
Reagon Grenell në Twitter: Albin Kurti po bën gabim serioz!
I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka reaguar pas njoftimit të sotshëm të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, për heqjen e pjes...
Trump: Si i dërguar i posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Grenelli po bën punë fantastike
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka deklaruar se Richard Grenell do të mbetet i dërguar i tij për dialogun Kosovë-Serbi dhe se ai në të njëjtën kohë mund t'i kryejë si detyrat e ambasadorit në Gje...
Sekretari Pompeo dhe Ambasadori Grenell refuzojnë ta takojnë Kryeministrin Kurti
  Me deklaratat e tij të fundit për dy marrëveshjet e arritura me Serbinë, me insistimin e tij për tarifa ose reciprocitet, Kryeministri Kurti është futur në një kurs të konfrontimit direk...
Grenell kundër teorisë së Kurtit për reciprocitet ndaj Serbisë: ‘Jo pezullim, por jeqje e taksës’
I dërguari i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se është kundër masave të reciprocitetit, që kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka paralajmëruar kund...
Faqja 1 prej 3123