Etiketa: hapja

“Hiqet karantina 2 javore për emigrantët”, Manastirliu tregon kur do të hapen kufijtë
Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, sot në mbrëmje ne programin televiziv Real Story, u shpreh se nga data 1 qershor Shqipëria do të hapë kufijtë ajror dhe detarë, si dhe do të hiqet kara...
Rama: Të hënën do të hapen të gjitha, por çfarë nuk do të hapet…
Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka njoftuar daljen e tij të fundit publike për sa i përket koronavirusit. Ai ka thënë se Shqipëria deri më sot ia ka dalë faqebardhë me pandeminë por së fun...
Rama: Kjo është java e fundit e zonave me ngjyra, nga 1 qershori rihapet qarkullimi në të gjithë vendin
Kryeministri Rama bëri me dije se kjo është fundjava e fundit që do ketë kufij mes zonave të kuqe dhe të gjelbra kështu makinat mund të qarkullojnë normalisht në gjithë vendin. “Java e fundit e...
Rama në Kuvend: Brenda majit hapim kufijtë e Shqipërisë, do nisë sezoni turistik. Nëse vjen një valë e dytë e COVID-19, do jetë më e rëndë
Brenda muajt Maj kufijtë e Shqipërisë do të hapen!. Kështu deklaroi kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit. Ai pohoi se vendi do të përgatitet për sezonin e ri turistik, ndërkohë që nuk ...
Sot nis hapja e madhe e vendit pas dy muajve karantinë. Çfarë hapet?
Dita e sotme shënon hapjen më të madhe te vendit pas 2 muaj karantine; nis me hapjen e bareve dhe restoranteve që qëndronin të mbyllura për më shumë se dy muaj për shkak të pandemisë. Sot ato m...
Vjen dita e hapjes/ Kryeministri Rama: Nga e hëna do të hapet gjithçka, përveç transportit publik dhe bareve e restoranteve/
Kryeministri Edi Rama tha se nga dita e hënë gjithçka do të jetë e hapur, përveç aktiviteteve sportive e kulturore, transportit publik dhe bareve, klubeve e restoranteve në mjedise të mbyllura. ...
Sot zgjedhjet parlamentare ‘më të diskutueshmet’. 3.4 milionë votues. Zguri hap votimet ‘zyrtarisht’
Shqipëria sot mban zgjedhjet parlamentare që në historonë e plurzlizmit poitik mund të quhen 'më të diskutueshmet'. Ishin dekretuar për datën 18 qershor, por u shtynë nën presionin e Opozitës që k...