Etiketa: himare

Duart me gjak dhe britma, pronari i lokalit, Kokëdhima, terrorizon turistët spanjollë
Si pamje të filmave horror duken këto që kanë xhiruar turistët spanjollë të dhunuar dy ditë më parë nga pronari i një lokali në Porto Palermo të Himarës. Personi që shihni në video është Mihal Kok...
Ç ‘ishte ky hotel 500 miJë euro në Himarë?! U sekuestrua sot për shkak të ‘falsifikimit të dokumenteve’.
Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Vlorë, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Vlorë, kanë vendosur sekuestro preventive mbi hotelin q...
Klajdi- inxhinieri i informatikës që humbi jetën sot në Himarë
Të gjithë e kanë përjetuar me dhimbje humbjen e Klajdi Shehut. Nga dy pasionet e mëdha që kishte në jetë, njëri i mori jetën. Inxhinieria informatika dhe fluturimi me motor ishin dy pasionet; moto...
Në Gjipe të Himarës janë vjedhur me falsifikim 54 ha tokë. Prokuroria urdhëron ‘të sekuestrohet’
  Prokuroria e Vlorës ka urdhëruar sekuestrimin e një sipërfaqe toke 54 hektarë, ndodhur në zonën bregdetare të gjirit të Gjipes në Himarë, e dyshuar se është përfituar në bazë të dokument...
Nikolas Gejxh vjen në Himarë,… për protestat?
  Nikolla Gejxh, aktivisti i njohur i çështjeve të Vorio Epirit ka zbarkuar këtë fundjavë në Himarë për ti dhënë një shtytje banorëve të zonës që të ngrihen në një protestë të dielën në or...