Etiketa: hollivud

Barack dhe Michelle Obama u shpallën ndër njerëzit më të fuqishëm të Hollywood-it
DAVID NG Barack dhe Michelle Obama janë emëruar për herë të parë në mesin e njerëzve më të fuqishëm të Hollivudit në listën vjetore prej 100 personave të botuar nga The Hollywood Reporter. I...
Doris Day, aktore dhe këngëtare legjendë e Hollywood-it, vdes në moshën 97 vjeç.
Doris Day, legjendë e Hollivudit, filmat e të cilës e bënë një nga yjet më të ndritshëm të të gjithë kohëve, ka vdekur në moshën 97 vjeç. Këngëtarja u kthye në aktore ‘yll’ në filma të tillë si...
Ylli i dedikuar për Donald Trump në ‘Walk of Fame’ në Hollywood është shkatërruar
-Çmimi u dha në vitin 2007 për menaxherin e atëhershëm Trump për rolin e tij në programin televiziv The Apprentice te  NBC Sipas raporteve të policisë, personi përgjegjësi për veprimin  është n...
Kevin Spacey zbulohet si Gay pas akuzave se ka bërë seks të parakohshëm me një aktor 14 vjeç.
(FOTO: Aktori Kevin Spacey)/ Aktori Kevin Spacey zbulohet se është gay dhe pohoi se nuk mban mend nga dekadat e kaluara për incidentet e vjetra nga të cilat dyshohet se bëri seks të parakohshëm...
Edhe tre gra akuzojnë Weinstein për përdhunim; Hillary Clinton distancohet prej tij.
Sipas gazetës “The New Yorker” tre gra, duke përfshirë edhe Asia Argento,një anëtare e kinemave të pavarura mbretërore, akuzon se producenti i Hollivudit, Harvey Ëeinstein i ka përdhunuar tre grat...
Meryl Streep dhe Dame Judi Dench denoncojnë Harvey Weinstein. “Gratë që folën janë heroina”.
Meryl Streep ka ngritur zërin kundër producentit të filmit hollivudian Harvey Weinstein në zgjimin e zërave të shumtë për ngacmime seksuale që e çuan atë deri pë pushimin ngaposti në kompaninë e t...
Harvey Weinstein largohet nga bordi pas skandaleve seksuale. Kishte vizituar 13 herë Shtëpinë e Bardhë të Obamës.
Harvey Weinstein, producent filmi që është akuzuar për ngacmime seksuale ndaj femrave të punësuara në kompaninë e tij, për gati tre dekada, është pushuar nga bordi i kompanisë së tij. The Uashi...
Dy aktorë të Hollivudit lëvdojnë John McCain për mbrojtjen, për herë të dytë, të Obamacare.
Yje të Hollivudit përdorën mediat sociale të Premten për të paraqitur lëvdatat e tyre ndaj Sen. John McCain (R-AZ) pas deklaratës së tij se do të kundërshtojë ligjin për anulimin e Graham-Cassidy ...
Jerry Lewis: Komediani i famshëm Amerikan vdes në moshën 91 vjeç në Las Vegas.
(Jerry Lewis ka lindur në një familje  showbusiness. Për herë të parë është shfaqur në skenë në moshën 5 vjeç)/ Jerry Lewis, një nga komedianët më të suksesshëm të Hollivudit, ka vdekur në moshën 9...
25 aktorët më të zënë në Hollivud
(FOTO: Jennifer Lawrence. Flickr)/ Shumë njerëz mund ta quajnë një jetë të famshme e glamoroze jetën e një filmi që mund të quhet ideal- me famë, me fat dhe ku nuk mbarojnë kurrë festat. Ako...
Faqja 1 prej 212