Etiketa: jerusalem

BE në kundërsens me marrëveshjen ‘Kosovë- Serbi’, nuk e do ‘Jerusalemin’.
Zëdhënësi i BE-së për Politika të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, ka thënë se sa për hapjen e ambasadës së Kosovës në Jerusalem dhe po ashtu zhvendosja e ambasadës së Serbisë në këtë qytet, këto ...
Bolton: Lëvizja në Jerusalem e “shënon Trump si një lider shumë ndryshe nga liderët bashkëkohës Amerikan”.
Ish- ambasadori Amerikan në Kombet e Bashkuara, John Bolton tha se njohja nga presidenti Trump e Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit ishte “ekzakt lëvizja e duhur’ të enjten për Breitbart News Dai...
Trump: Jerusalemi është kryeqytet i Izraelit!
Presidenti Trump ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. Zoti Trump e përshkroi këtë si një 'hap të tejlauar prej kohësh" për të avancuar procesin e paqes...
Pse sot Donald Trump bën ndryshimin ‘biblik’, shpall Jerusalemin kryeqytet të Izraelit?!
Presidenti Donald Trump do të shpallë sot, e mërkurë, se Shtetet e Bashkuara, zyrtarisht njohin Jerusalemin si kryeqytet i Izraelit, dhe atëherë Departamenti i Shtetit do të nisë procesin e zhvend...
Sot, e mërkurë, presidenti Donald Trump do të njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, i pari në botë.
Presidenti Donald Trump do të njohë Jerusalemin si kryeqytet i Izraelit, sipas një zyrtari të lartë në administratën e tij. Ai është gati të deklarojë vendimin e kundërshtushëm në një fjalim, s...
Izrael: Ndërtime të reja, pavarësisht nga Rezoluta e OKB-së
  Foto: Izraeli mund të vazhdojë të zgjerojë kolonitë e tij në Jerusalemin lindor, pavarësisht rezolutës së OKB-së që e detyron t’i japë fund pushtimit të territoreve palestineze. Mund ...