Etiketa: kashoggi

Turqia akuzon 20 Sauditë për vrasjen e Khashoggit
AFP Gazetari saudit Jamal Khashoggi ishte një komentator që punoi për Washington Post Stamboll (AFP) - Prokurorët turq të mërkurën akuzuan 20 të dyshuar përfshirë dy ish ndihmës të lartë të ...
Pas mbrojtjes së patundur të Khashoggi, Turqia është nominuar burgosësja më e keqe e gazetarëve në botë
  Nga: Breitbart News/ Komiteti për Mbrojtjen e Gazetarëve (KMG) botoi të enjten raportin e tij vjetor mbi gazetarët e burgosur dhe kampioni shumëvjeçar Turqia sërish udhëheq ligën megj...