Etiketa: kastro

Miguel Díaz-Canel, President i ri i Kubës: ” Castro do të vazhdojë të qeverisë vendin”.
Në fjalimin e tij të debatueshëm si “President” i Kubës, ditën e Enjte, Miguel Díaz-Canel, u afishua si pasardhës i zgjedhur nga dora e vetë zotit Raúl Castro, dhe bëri të qartë se Castro do të va...
Raul Castro i Kubës i dorëzon pushtetin besnikut të tij Miguel Díaz-Canel
Miguel Díaz-Canel është betuar si president i r ii Kubës, duke zënë vendin e Raúl Castro i cili e mori pushtetin nga vëllai i tij i sëmurë Fidel në vitin 2006. Është hera e parë që nga Revoluci...
‘Fidelino’, djali i parë i Fidel Kastros, i merr jetën vetes në shtëpinë e tij
Fidel Ángel Castro Díaz-Balart u gjet i vdekur të Enjten në mëngjes. Ai është djali i parë i Liderit historik të Kubës, Fidel Kastro. Fidelino, siç e thërrisnin në familje që në moshë shumë të ...
Administrata e Kenedit ofroi një shpërblim prej dy cent për kapjen ose vrasjen e Fidel Kastros.
Administrata e Kenedit iu ka ofruar financave kombëtare Kubaneze një shpërblim për vrasjen e komunistëve, ku përfshihen edhe dy cent për vrasjen e liderit Kuban, Fidel Kastro. Këto të dhëna u gjet...
Trump shkroi në Tweeter vetëm kaq: “Kastro vdiq”
(FOTO: Donald Trump- president i zgjedhur i SHBA) Presidenti i zgjedhur, Donald Trump, të Shtunën, i kushtoi vetëm kaq rëndësi vdekjes së liderit të Revolucionit të Kubës, një nga shtyllat e ko...