Etiketa: keshilli

Nuk ka më dyshime, jeta e pushtetit të ri lokal në Shkodër, nis të hënën.
Nuk lihet më asnjë hapësirë për hamendje nëse pushtei lokal i Shkodrës do të mbetet në vakuum pasi kryetari i ri i zgjedhur, Pjetri, hoqi dorë nga mandati. Këshilli i qarkut të Shkodrës, i dalë...
Këshilli Kombëtar i PD, do të na japë një PD më të mirë? Më të keqe nuk ka…
Është mbledhur Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike  në selinë e saj. Mësohet se mbledhja ka nisur me prezantimin e ndryshimeve në statut, që janë bërë të njohura nga Sekretari i Përgjithshë...
5 pyetjet që ‘i zunë frymën’ Saimir Tahirit sot pasdite
Seanca e padites në Këshillin e Mandateve pati një moment kur Tahiri u vu me shpatulla për muri. Kur ai mërmëriti, nuk diti të japë asnjë përgjigje dhe madje kërkoi ndihmën e Gramoz Ruçit duke kri...
Çështja ‘Tahiri’:Turpërohet PS, lufton me mullinjtë e erës, fitoren e merr LS
Edhe pse luftoi si ‘luan’ Gramoz Ruçi për të shpëtuar ‘lëkurën’ e Saimir Tahirit, me sa duket nuk po arrin ta mbajë peshën e ‘nderit’. Më në fund, çështja po precipiton te votimi në Këshillin e Ma...
Kuvendi po provokon popullin.
Nga: Antonio Grizhda/ Rasti më i rrallë, ose i vetëm në Botë: Kuvendi, organi ligjvënës i dalë nga populli, kthehet në provokues të popullit. Kjo po ndodh me Kuvendin e Shqipërisë. Që në mën...