Etiketa: koalicion

Rama: Ne koalicionin e kemi me njerëzit. Në kampin tjetër po punohet për një hibrid
Kryeministri Edi Rama teksa ka mbledhur drejtuesit politik të qarqeve në selinë e PS-së, në një prononcim për media është pyetur për koalicionet parazgjedhore, ku është shprehur sse po punohet p...
Rama: Nuk ka koalicion me LSI, partia e Presidentit po degradon çdo ditë e më shumë
  Gjatë një takimi on-line me gazetarët, kryeministri Edi Rama, u ështe pergjigjur pyetjeve te shumta te gazetareve te shumte. Interesimi i njeres nga mediat ishte nese Partia Socialiste d...
PD nxiton pas krijimit të Bindjes Demokratike; mbledhje me aleatët nesër që pa gdhirë.
Pasi ka mësuar se po krijohet Bindja Demokratike, një parti kundër establishmentit dhe pro- demokracisë, PD ka lëshaur alarmin: Nesër që në mëngjes do të nisë luftë kundër Partisë së re. Mësohe...
Koalicioni majtas- djathtës po ngjiz qeverinë gjermane pas katër muaj bllokim; por akoma ka frikë….
(Partia e kancelares Merkel (CDU) pësoi humbje të rëndë shtatorin e kaluar)/ Konservatorët e Angela Merkel (CDU/CSU) përfundimisht kanë sheshuar marrëveshjen për koalicionin me Social Demokratë...
Koalicioni Kundër Qenve: Duket si ‘funny story’, por është gjendje e jashtëzakonshme.
Zyra e Kryeministrit, Asociacioni i Komunave të Kosovës dhe disa nga Komunat e Kosovës janë bashkuar për të zgjidhur çështjen e qenve endacakë që janë kthyer në problem për qytetarët e Kosovës, dh...
Gjermani: Në tunelin e bisedimeve për koalicionin qeveritar u arrit të shikohet një dritë në tunel.
Politikanët gjermanë kanë arritur të shikojnë një ‘dritë në tunel’ mbi bisedimet drejt formimit të koalicionit qeveritar- sipas një ndihmësi të kancelares Merkel. Avancimi i hapjes së një rruge...
A do të krijohet qeveria gjermane? Merkel ka nisur bisedimet vendimtare me SPD.
Kancelare gjermane, Angela Merkel ka nisur një raund të ri bisedimesh mbi koalicionin qeveritar me shoresë se mund t'i jepet fund rrugës pa krye politike ku ka hyrë vendi pas zgjehdjeve parlamenta...
Ekstremistët e djathtë të Austrisë kthehen në koalicionin qeverisës.
(FOTO: Sebastian Kurz (djathtas) dhe  Heinz-Christian Strache i Partisë së Lirisë arrijnë marrëveshje për koalicion)/ Partia Konservatore ‘Partia e Popullit’ ka rënë dakord për koalicion me të ...
Dashamir Shehi thotë se ‘nuk do të ketë’ koalicion PD-PS pas zgjedhjeve
  Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi i ftuar në emisionin “Arena” nga Dritan Hila,  në Ora Neës, tha se nuk do të ketë koalicion midis Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste. Ja edhe pj...
E majta thërrmohet para se të shkonte në takim ‘për ndarje’.
Nga: L. Skiro Kryetari i PS dhe kryeministër, Rama, sot ka njoftuar aleatët se ‘nuk do të bëjnë pjesë’ në koalicionin e majtë për në zgjedhjet parlamentare. Fillimisht ai ka dërguar për të n...
Faqja 1 prej 212