Etiketa: kokedhima

Ky ishte restauranti famëkeq i Kokëdhimës në Porto Palermo. Mihali në burg, por turistët nuk mungojnë.
Ky ishte, por nuk është më i hapur restoranti i Mihal Kokëdhimës në Porto Palermo. Dyert e këtij biznesi tashmë janë të mbyllura, pas turpit që ndodhi me turistët spanjollë. Shezlongët dhe karr...
Do të bëhesh deputet? 300 mijë euro për kryetarin e Partisë…
Nga Koço Kokëdhima/ Ish deputeti i Kuvendit dhe tani kryetar i Lëvizjes ‘Zgjidhja’, një nga miqtë më të ngushtë të kryeministrit Rama,  Koço Kokëdhima shkruan në mediat sociale se për t’u bërë ...
Kërkohet arrestimi i Koço Kokëdhimës për “thirrje antikushtetuese”/ KJ
Sot Koço Kokëdhima ka bërë thirrje në një status të tij në media sociale, si lider i Levizjes Politike që drejton, si ish-deputet dhe njeri i medias,-për të rrëzuar kryeministrin Rama ‘me çdo mëny...
Kokëdhima bën thirrje ‘për luftë; i pari në historinë e ‘plehrave’.
Nga: Veritas.com.al/ Kryetari i Lëvizjes Zgjidhja, Koço Kokëdhima, u bëri thirrje shqiptarëve që të përgatiten për “luftë”, për të mos lejuar qeverinë e Edi Ramës që të kalojë në Kuvend ligjin ...
Kokëdhima: ‘Rama nuk do qeverisë vetëm, edhe pse ka ka 74 deputetë’.
Koço Kokëdhima, kreu i partisë “Zgjidhja” thotë se zgjedhjet e 25 qershorit ishin më të këqija dhe që nuk prodhuan asnjë lloj progresi. “25 qershori shënoi zgjedhje pa asnjë progres. Ishin zgje...
Çfarë mund të bëjë populli ynë në këto kushte? Mund të refuzojë, mund të thotë ‘sikter’.
  Nga: Koço Kokëdhim/ Nuk ka Zot tjetër të vërtetë mbi këtë tokën tonë, përveç popullit,  përveç njerëzve të lirë të këtij vendi. Kush i vjedh dhe manipulon votat e shqiptarëve sistemat...
Kokëdhima: Lëvizja ‘Zgjidhja’ do të kthehet në parti politike.
“Zgjidhja” do të kthehet në parti politike!”- ka deklaruar kryetari i Lëvizjes brenda PS, Koço Kokëdhima. Duke folur përpara anëtarëve të PS-së dhe mbështetësve të lëvizjes ‘Zgjidhja” në Lushnj...
Kokëdhima tregon çfarë tha vetë në takimin me Bashën
(FOTO: Arkiv)/ Sot në Hotel "Rogner", kreu i lëvizjes “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima takoi kreun e PD, Lulzim Basha. Në përfundim të takimit, Kokëdhima tha se u diskutua për krizën politike dhe për...
Po zhvillohet takimi Basha- Kokëdhima; arsyeja: Kriza.
Edhe pse disa figura të Rilindjes, përfshi edhe kryeministrin thonë se nuk ka krizë politike, të gjithë të tjerët pranojnë realitetin. Madje edhe miku më i afërt i kryeministrit, Kokëdhima, aleati...
Kokëdhima në krah të protestës. “”Zgjedhjet i rrezikon kanabisi”.
Koço Kokëdhima, kryesues i një lëvizjeje kundër Rilindjes brenda të të majtës, është renditur sot në radhët e kundërshtarëve të qeverisë. Me këtë rast ka gjetur momentin të jetë në krah të opozitës ...
Faqja 1 prej 212