Etiketa: konferenca-e-donatoreve

KONFERENCA E DONATOREVE/ KAPERCEHET EDHE IMAGJINATA: 1, 15 MILIATDE EURO
Konferenca e Donatorëve në Bruksel për rindërtimin e Shqipërisë pas tërmetit shkatërrimtar të vitit të shkuar (26 nëntor) ka kaluar çdo pritshmëri. Në total janë mbledhur plot 1.15 miliardë eu...
Nga Italia te Luksemburgu/ Shumat që dhanë shtetet për Shqipërinë
Ka nisur seanca e dytë e Konferencës së Donatorëve në Bruksel për t’i ardhur në ndihmë Shqipërisë sa i takon procesit të rindërtimit, si pasojë e tërmetit shkatërrimtar të vitit të shkuar, më 26 n...
Serbia jep 2 milion euro grant për Shqipërinë, Maqedonia e Veriut 97 mijë euro
Serbia i ka dhënë Shqipërisë 2 milion euro grant për procesin e rindërtimit. Ishte kryeministrja serbe Ana Brnabiç e cila tha se në shenjë të miqësisë së mirë mes dy vendeve do i lutej Shqipërisë ...
Banka Botërore i jep Shqipërisë 160 milion euro hua, EIB: Grant 2.5 milion euro dhe hua për rindërtimin, bizneset dhe strehimin
Banka Botërore do t’i japë Shqipërisë një hua prej 160 milion eurosh për rindërtimin, nga të cilat 6 milion euro projektet e spitaleve apo dhe 6 milion të tjera nga BERZH mobiljet e spitaleve. ...
100 shtete në Konferencën e Donatorëve. Rama: ‘Do doja flamurin shqiptar në vendin bosh të flamurit britanik’.
Në fjalën e tij në konferencën e donatorëve për Shqipërinë, kryeministri Edi Rama zgjodhi ta nisë më një fjalë, ‘Faleminderit’, thënë në gjuhë të ndryshme, si mirënjohje për vendet që iu përgjigjë...
Konferenca e Donatorëve për Shqipërinë/ Gjermania në krye.
Në këto momente po mbahet konferenca e donatorëve në Bruksel. Gjermani deri më tani është shteti që ka dhënë më shumë donacion, dhe shifra është 11 milion euro. Ministri i Jashtëm Federal He...
Konferenca e donatorëve në Bruksel/ Suedia dhe Britania bëjnë publike shifrat.
Në këto momente po mbahet konferenca e donatorëve në Bruksel, për dëmet e tërmetit që shkaktoi në Shqipëri më 26 nëntor, 2019. Britani dhe Suedia kanë bërë publike deri më tani shifrat e donaci...