Etiketa: korce

Traghedi në Korçë: Një fëmijë 8 vjeç mbytet në liqenin e parkut
Një ngjarje tragjike është shënuar në Korçë pak më parë ku një fëmijë , rreth 8 vjeç është mbytur në  parkun 'japonez', siç quhet ujembledhesi i parkut ne qytet. Akoma nuk dihet se si ka ndod...
Tërmeti 5.2 ka tronditur sot qytetarët e Korçës, por nuk ka shkaktuar dëme.
Një termet i fuqishëm tronditi rajonin e Korçës mëngjesin e sotëm rreth orës 06:25 minuta. Tërmeti kishte magnitudë 5,2 të shkallës Rihter, ndërsa epiqendra ishte 3 km larg fshatit Miras të Dev...
Dy aksidente fatale të të dielës, njëri në Mirditë e tjetri në Korçë.
Aksidenti i fundit ndodhi në Leshnicë të Korçës, ndërsa paradite ndodhi tragjedia e Mirditës në Rrugën e Kombit. Një vajzë e mitur ka humbur jetën në aksidentin në Rrugën e Kombit. Ngjarja ndod...
Ç’dekretimi, një marrëzi politike, do të marrë përgjigje në 30 qershor/ Patozi
Nga takimi elektoral në Korçë, ku Bindja Demokratike kandidon Nard Ollin, Astrit Patozi dha këtë koment për protestën e PD-s dhe LSI-s. “Ajo protestë ishte epilogu i një marrëzie politike. Ne k...
Tërmeti: Në Korçë plagosen katër persona
Lëkundje tërmeti janë ndjerë sot në mëngjes thuajse në gjithë vendin, deri në kryeqytet. Por epiqendra e tërmetit ishte në Korçë, ku njoftohet se janë plagosur katër persona Sipas gazetës “P...
Sot, 7 Maj, pragu i verës: Bora ka mbuluar Dibër, Lurë, Kukës, Korçë…
Muaji Maj ka filluar me temperatura të ulëta të shoqëruara me reshje të dendura shiu.  Në zonat malore, vendin e shiut e kanë zënë reshjet e borës. Në qarkun e Dibrës në zonat malore mbi 800 me...
Deputeti ‘tradhtar’ i PD, Karamelo kërcënohet me jetë nga militantët e Partisë
  Kërcënimet për hakmarrje ndaj tradhtarëve që janë lëshuar në mitingje dhe tribuna të tjera, kanë bërë vend në sjelljen e militantëve të partive.  Ligoraq Karamelo, deputeti i PD që sapo ...
20 centimetër borë në Korçë, shoferët kërkojnë zinxhirët në ‘sepete’.
  Në juglindje, reshjet e dëborës kanë arritur deri në 20 centimetra dhe në disa akse lëvizet vetëm me zinxhirë. Policia në rrugë po pengon mjetet e pa pajisura për të lëvizur në dëborë që t’i d...
Dimri i vonuar hyri nga rruga e Dardhës; në fshatin turistik sapo ka rënë bora e parë
Dimri ka zgjedhur të hyjë për te ne përmes Dardhës së Korçës. Bora ka nisur para dy orësh dhe po vazhdon të bjerë. Dardha tani ka marrë  tani ‘petkun’ turistik të stinës së dimrit. Këto janë reshj...
Korçë/ Dil në rrugë me fëmijën 6 vjeç, vjen makina dhe iu merr jetën. Ish kryekomunari, njëri prej tyre…
Një aksident tragjik ndodhi në qytetin e Korçës ku humbën jetën babai dhe vajza e tij 6-vjeçe, teksa ecnin në rrugë. Ata u përplasën për vdekje nga një automjet. Në një njoftim paraprak për ...
Faqja 1 prej 3123