Etiketa: korce

Deputeti ‘tradhtar’ i PD, Karamelo kërcënohet me jetë nga militantët e Partisë
  Kërcënimet për hakmarrje ndaj tradhtarëve që janë lëshuar në mitingje dhe tribuna të tjera, kanë bërë vend në sjelljen e militantëve të partive.  Ligoraq Karamelo, deputeti i PD që sapo ...
20 centimetër borë në Korçë, shoferët kërkojnë zinxhirët në ‘sepete’.
  Në juglindje, reshjet e dëborës kanë arritur deri në 20 centimetra dhe në disa akse lëvizet vetëm me zinxhirë. Policia në rrugë po pengon mjetet e pa pajisura për të lëvizur në dëborë që t’i d...
Dimri i vonuar hyri nga rruga e Dardhës; në fshatin turistik sapo ka rënë bora e parë
Dimri ka zgjedhur të hyjë për te ne përmes Dardhës së Korçës. Bora ka nisur para dy orësh dhe po vazhdon të bjerë. Dardha tani ka marrë  tani ‘petkun’ turistik të stinës së dimrit. Këto janë reshj...
Korçë/ Dil në rrugë me fëmijën 6 vjeç, vjen makina dhe iu merr jetën. Ish kryekomunari, njëri prej tyre…
Një aksident tragjik ndodhi në qytetin e Korçës ku humbën jetën babai dhe vajza e tij 6-vjeçe, teksa ecnin në rrugë. Ata u përplasën për vdekje nga një automjet. Në një njoftim paraprak për ...
MARRËZIA DASMORE: Bie helikopteri i nuses në Korçë
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Korçë: Helikopteri i rentuar për të marrë nusen në një fshat është rrëzuar. Mësohet se helikopteri privat ishte faturuar nga një i ri, dhëndërr Korçe. Por n...
Bie temperatura në Korçë deri minus 10 gradë.
Temperaturat në Korçë kanë zbritur deri në -10 gradë, duke bërë që të gjitha akset të jenë të pakalueshme pa zinxhirë. Fshati turistik i Dardhës vijon të mbetet thuajse i izoluar; po ashtu vësh...
Një shef Policie- edhe shef ‘anti-krim’ edhe ‘pronar i krimit’.
Pronar i krimit do të thotë se autobusi ku u gjet 2 kilogram drogë me destinacion Greqinë, ishte pronë e shefit... Po ku i kishte gjetur paratë ky shef për të blerë linjë autobusësh? Madje një she...
Rastësi apo çfarë? Katedralja e Korçës merr flakë Ditën e Ujit të Bekuar, pak pas meshës me Presidentin.
Katedralja më e madhe e Korçës, ‘Ringjallja e Krishtit’ në Korçë është përfshirë nga flakët sot paradite.  Flakët dhe tymi janë vënë re menjëherë pas meshës së Ditës së Bekuar, ku ndodhej i pranis...
Kjo borë vjen nga Korça; sot në mëngjes gati gjysma e vendit nën bardhësi.
Siç na kanë mësuar meteorologët të themi se ‘kjo borë vjen nga deti’, ose ‘vjen nga Verilindja’, kësaj here mund të themi s bora erdhi nga Korça. Përderisa gjithë ‘rruga’ nga Korça deri në Elba...
Rikthehet dhuna rreth stadiumeve tona…
Pak para ndeshjes Skënderbeu- Kukësi, sot në mesditë... Tifozët e Kukësit ishin duke konsumuar diçka për të ngrënë dhe për të pirë në një kioskë para stadiumit, por aty pranë kanë kaluar tifozë...
Faqja 1 prej 212