Etiketa: krimi

Punonjës të burgjeve ndajnë drogë në burgje. Operacioni policor me 28 të ndaluar
Detaje të reja kanë dalë në dritë nga mega operacioni i policisë që ndaloi 28 persona, që janë punonjës të policisë së burgjeve, efektivë rendi, qytetarë, të dënuar, qytetarë dhe familjarë të ...
Këta që ndërtojnë familje kriminale. 7 plumba biznesmenit në Laç. Djemtë trafikantë droge, vetë vrasës…
Biznesmeni 55-vjeçar Rakip Roli i njohur ndryshe si Pilot Rroli, është ekzekutuar mëngjesin e sotëm në Laç me breshëri kallashnikovi. Report Tv mëson se biznesmeni i materialeve të ndërtimit po lë...
Gledis Nano: ‘Ka rritje të krimit të organizuar dhe korrupsionit, më e egra- dhuna në familje
“Ka rritje të krimit të organizuar dhe korrupsionit. Po ashtu, edhe në fushën e narkotikëve dhe krimit ekonomik. Ka pasur rritje dhe të veprave penale të dhunës në familje”. Kështu u shpreh dre...
8-vjeçari Mateo Vasiu, që u vra nga fqinji në Fier përcillet mes lotësh për në banesën e fundit.
Mateo 8-vjeçar nuk shkoi në shkollë sot si gjithë moshatarët e tij, por u përcoll për në banesën e fundit mes lotësh dhe dhimbjeje nga familjarë, shokë dhe qytetarë të Fierit.  Ngjarja ka tro...
Ngjarja makabër në Fier/ Gjendet trupi i pajetë i 8-vjeçarit, i varrosur në oborrin e autorit
Një ngjarje makabër është regjistruar në Fier, ku një 38-vjeçar ka rrëmbyer fëmijën e fqinjit mesditën e sotme, e ka vrarë dhe e ka groposur në shtëpinë e tij. Sipas informacionit të dhënë nga ...
Të shtëna me armë në hyrje të Elbasanit/ Mbeten të vrarë dy persona, të dy të dënuar më parë.
Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar mbrëmjen e sotme në Elbasan, ku është qëlluar për vdekje një 50-vjecar i identifikuar si Ardian Çollaku dhe është plagosur një tjetër. Ngjarja ka ndodhur...
Krim i dyfishtë në familje në Divjakë/ Burri vret bashkëshorten dhe më pas veten.
Krim i dyfishtë ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Babunjë të Divjakës, ku 58-vjeçari ka vrarë me armë gjaku bashkëshorten dhe më pas veten. Dy viktimat janë identifikuar si Hekuran dhe Fël...
Krimin e vrasjes e kreu në Babicë, por arrestohet në ish-Bllok të Tiranës
(FOTO: Xhuljan Bullari, viktima, i vrarë në Babicë nga Bledar Selmanaj)/  Autori i vrasjës së Xhuljan Bullarit në Vlorë disa ditë më parë, është vënë në pranga. Policia konfirmoi këtë të Mërkur...
“Do kthejmë kriminelët në Shqipëri”/ Ministrja e Brendshme britanike tregon marrëveshjen me Shqipërinë
Priti Patel, sekretare shteti në Ministrinë e Brendshme angleze Home Office, ka publikuar në Facebook një video mesazh, ku jep detaje përse e zhvilloi dhe çfarë arriti gjatë vizitës në Tiranë,...
Krimet zgjedhore/ 23 kallëzime në SPAK! 11 persona nën hetim, 3 prej tyre ‘arrest me burg’
Prokuroria e Përgjithshme ka prezantuar bilancin e çështjeve që janë në hetim, dërguar për gjykim apo që nuk janë pranuar për hetim në lidhje me vepra penale që kanë lidhje me zgjedhjet. “Aktua...
Faqja 1 prej 912345...E fundit »