Etiketa: kukesi

Kukësi, qytet i nëndheshëm i Luftës së Ftohtë shfaqet në një video.
Televizioni Klan ka sjellë një kronikë filmike ku na shfaqet qyteti i nëndheshëm i Kukësit, i ndërtuar gjatë viteve të Luftës së Ftohtë. Në secilin nga pallatet e qytetit, banorët mund të zbrisnin...
SAPO NISI THIRRJA ‘NA SHPËTO, AMERIKË!’
Frrok Çupi/ Babai i të burgosurit protestues, Florin Onuzi, kërkoi Amerikën që të 'na shpëtojë', dhe prandaj u dënua më rëndë i biri. ... Këtu nis zgjidhja e gjithë çështjes. Të gjitha krizat to...
Burgosen 11 protestues të Kukësit, gjykata vendos përmes presionit politik dhe revoltës popullore
Ashtu siç kërkoi prokuroria, gjyqtarja e çështjes ka lënë në burg 11 prej të arrestuarve me akuzën për “shkatërrim prone” dhe “kundërshtim të punonjësve të policisë”. 12 të tjerëve u është dhënë m...
NATA PA TË NESËRME
  Frrok Çupi/ 'Nesër' nuk ka. Tunelet e 'Rrugës së Kombit' duket se nuk kanë më dalje; qeveria dhe populli janë përballur si në betejën e fundit. Këtu është mbyllur 'tuneli' i shtetit, pa dritë...
Çfarë kërkon Kukësi para se të ulet në bisedime me kryeministrin?!
Anëtarët e Këshillit Bashkiak të Kukësit kanë kërkuar lirimin e menjëhershëm të të arrestuarve për protestën në Rrugën e Kombit. Pas mbledhjes së pasdites së sotme ata kanë përgatitur një dekla...
Betejë e vërtetë: ‘Kukësi’ shpallet për herë të parë kampion në Superligë; por një javë para fundit.
Ekipi i futbollit 'Kukësi' ka hyrë në histori pasi për herë të parë është shpallur kampione në Superligën Shqiptare. Me dy gola të Pejic, verilindorët arritën të fitojnë 2-0 ndaj korçarëve duke...