Etiketa: kurti

Vjosa Osmani si listë dhe Albin Kurti si parti, nënshkruajnë si presidenti dhe kryeministri i nesërm.
Tashmë është zyrtare Vjosa Osmani dhe Albin Kurti do të garojnë në një listë të përbashkët zgjedhore për zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë  Në një konferencë për shtyp të përbashkët...
Grenell komenton qeverisjen e Albin Kurtit: Bënte politikë në kundërshtim me SHBA-në
Nga: Express/ Pas largimit nga pushteti i qeverisë ‘Kurti’, vjen një reagim nga i dërguari special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell i cili ka komentuar figurën politike të Albin Kurti...
Thaçi: ‘S’e kuptoj urrejtjen që ka Kurti për Shqipërinë’.
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka bërë një deklaratë të fortë në lidhje me ish-kryeministrin Albin Kurti, teksa pohoi se nuk e ka kuptuar asnjëherë urrejtjen e këtij të fundit për Shqipërinë. ...
Kosovë/ Tapeti i kuq e çon Hotin në zyrën e kryeministrit, por Kurti nuk u gjet aty pari.
Kryeministri i sapozgjedhur, Avdullah Hoti, krejtësisht i vetëm sot ka marrë pjesë në ceremoninë e marrjes së detyrës. Me një kalim para Gardës Ceremoniale, Hoti ka nisur ditën e parë të punës ...
Thaçi për Kurtin: ‘Me Serbinë e hapi kufirin si në bahçe të babës, Shqipërisë i vuri taksë’
Pasi Policia e Kosovës mbylli kufirin me Shqiperine dhe u kërkonte 22 euro kamionëve nga Shqipëria dhe karantinë një javë shqiptarëve, ka ardhur edhe reagimi nga Hashim Thaçi. Me tone të ashpra...
Pacolli mund t’i tërheq fjalët për ‘sulmin terrorist’, por i kërkon Kurtit dhe Sveçlës të tërhiqen nga klima e ‘fashizmit verbal’.
Këshilltari i zotit Behgjet Pacolli, ish opresidnetit të Kosovës dhe aktualisht kreu i AKR’së,  Jetlir Zyberaj i është përgjigjur sot zëdhënësit të qeverisë në detyrë, Përparim Kryeziut që ka dekl...
Pacolli, që nga Tirana i shkruan Kurtit në Prishtinë: ‘Kam dhimbje për stilin tuaj politik…”.
 Nga: Behgjet Pacolli “Me mendjen dhe zemrën 24 orë në “lokacionin” tim të dashur, Kosovë, po ndjek me shqetësim, por dhe buzagaz satirik, telenovelat policore rreth meje, që më në fund panë he...
Express: Kurti mashtron edhe me ‘bukën e bekueme’ me interpretimin e Kushtetutës…*
Koment nga gazeta Express e Kosovës/ ...Nuk ekziston termi “konstruktiv” e “destruktiv” për mocionin, siç deklaron Kurti- Shefi i Qeverisë, Abin Kurti, i ka bërë interpretime Kushtetutës së Kosovë...
Kosovë/ Në mes të pandemisë, Kurti thellon krizën duke shkarkuar Naser Ramadanin
Në kohën e ankthit të përballjes me coronavirusin, Qeveria Kurti shkarkon njeriun që ishte në ballë të luftës me pandeminë, Naser Ramadanin, ndërsa në Bordin e ri të SHSKUK-së dërgon anëtarin e Ve...
Grenell: Albin Kurti më gënjeu në sy
  I dërguari i posaqëm i SHBA’së për dialogun me Serbinë, Richard Grenell ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti e kishte gënjyer duke i thënë se taksa do të hiqet 100 për qind, rapor...
Faqja 1 prej 612345...E fundit »