Etiketa: lezhe

37.6 vite burg për: Ish- kryebashkiakun e Lezhës, presidentin e Besëlidhjes dhe 14 të tjerë, i pafajshëm vetëm futbollisti i Laçit
Gjykata e Lezhës ka dhënë në total 37.6 vite burg për grupin që tjetërsoi pronat në Lezhë, përfshirë ish- kryebashkiakun Frran Frrokaj, ish- kryetarin e PS për qarkun, Gjok Ndoka që aktualisht ësh...
Fran Frroku, kryetari i Bashkisë Lezhë, dënohet me 4 vjet burgim. Plus të tjerë…
Ish-kryebashkiaku i Lezhës, Fran Frrokaj është dënuar me 4 vite burg për shpërdorim detyre për shkak të tjetërsimit të pronave te ”Rana e Hedhun” në Shëngjin. Po ashtu me 4 vite burg është dënu...
Një banesë në Lezhë përfshihet nga zjarri, raportohet për një të asfiksuar por pa rrezik për jetën
Një banesë është përfshirë nga flakët në Dajç të Lezhës, sot pasdite, e  hëne.  Burime për median bëjnë me dije se zjarri eshte shkaktuar nganjë bombël gazi qe ka shpërthyer; një person është a...
Tragjike! Në Tale të Lezhës mbytet fëmija 12-vjeçar
Një fëmijë 12-vjeçar është mbytur sot në det. Ngjarja tragjike ka ndodhur në plazhin e Tales, në Lezhë. Fëmija ishte banues në fshatin Borizanë të Fushë-Krujës, dhe kishte shkuar për të pushuar...
Misteri tragjik i ditës: Dy vëllezër vriten në Durrës dhe dy shokë në Lezhë
Dy persona humbën jetën në një atentat që ndodhi pasditen e së hënës në Durrës. Viktimat e vrarë me armë zjarri janë vëllezër dhe janë gjetur brenda një automjeti tip Golf pranë tregut të makinave...
Tërmeti në gjithë vendin, shembet pallati në Durrës. Banorët ngecin brenda
Tërmeti i sotëm ka qenë me pasoja të rënda nga raportimet paraprake. Sipas informacioneve fillestare, një pallat është shembur dhe banorët janë të ngecur brenda. Në Lushnje është çarë toka. Në ...
Gaforrja blu, mbretëresha e re në detin e Lezhës
Shkruan: Lezha News/ E ashtuquajtura Gaforrja Blu është bërë tashmë mbretëresha e brigjeve të Adriatikut. Mjafton vetëm t’i afrohesh bregut dhe ushtria e kolonizatorëve rreshtohen me një sak...
Petulla, mjaltë e raki, “Mrizi i Zanave” surprizon 45 gjermanët që udhëtuan me tren drejt Shkodrës
Ekziston një tren në Shqipëri. Dhe sot në të kanë hipur jo pak por 45 shtetas gjermanë. Udhëtimi është nga Vora drejt Shkodrës, por pikërisht në Lezhë, apo në zonën e Fishtës, kanë pasur një sup...
Në dalje të Lezhës, betoniera ndan në mes veturën. FOTO
Një aksident i rëndë sapo ka ndodhur tani në rrugën Lezhë-Fushë Krujë. Disa mjete janë përfshirë në aksident në një zonë pranë rrugës që shkon për në Ishull Lezhë. Nga video dhe foto ekskluz...
7 të plagosur nga shpërthimi i gazit në karburantin e kryqëzimit të Shënkollit, Lezhë
7 persona janë plagosur, pika e karburantit është thuajse e shkatërruar, ndërsa janë dëmtuar disa automjete që ndodheshin aty të parkuara. Këto janë pasojat e shpërthimit të cisternës së gazit, në...
Faqja 1 prej 512345