Etiketa: llogara

Nisin punimet për ndërtimin e tunelit të Llogarasë/ Rama: ‘Projekti ishte në sirtar prej tre dekada!’.
Mëngjesin e 14 nëntorit ka nisur dhe puna për ndërtimin e “Tunelit të Llogarasë”. Të pranishëm për të parë nga afër nisjen e punës ishin dhe Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe ministrja e ...
Tuneli i Llogarasë /Për 10 minuta nga Orikumi në Palasë
Kryeministri Edi Rama e konsideroi sot “tunelin e  Llogarasë një vepër me rëndësi strategjike për turizmin në rivierën e Jonit. Në shpalljen e garës ndërkombëtare për projektin inxhinierik të t...
Shfaqet projekti i tunelit të Llogarasë. Rama: ‘Do të realizohet shumë shpejt!’
Kryeministri Edi Rama dekaroi se do të realizohet shp[ejt projekti i tunelit të Llogarasë. Ai bëri  prezantimin e garës ndërkombëtare për tunelin e Llogarasë, dhe deklaroi se projekti do të materi...
14 orë në kërkim të çiftit të humbur hungarez në Llogara- Karaburun.
Policia ka njoftuar se vijojnë prej më shumë se 14 orësh kërkimet për gjetjen e dy turistëve hungarezë, të cilët u zhdukur mbrëmjen e kaluar në zonën e Karaburunit, në Vlorë. Çifti i moshës 35-40 ...
Aadoleshenti u zhduk mes mjergullës?, apo pse u zhduk?, në Llogara!?
Një 18 vjeçar është zhdukur që dje në malin e Llogarasë. Familja ka shpërndarë fotot dhe të dhëna për të gjithë ata që und të kenë informacion. Fabio Bashllarin, që prej ditës se djeshme rezult...
Pse “e pabesueshme!”?, siç po e quajnë në media. Familja shqiptare gjen 115 mijë euro dhe i dorëzon në polici
Ajo që ndodhi, dhe për të cilën Policia ka bërë një raportim të tërë për median, është vërtet e bukur, sidomos në kushtet e tanishme kur thonë se ‘secili për vete’, ose ‘ku t’i marrësh tjetrit diç...
FUNNY STORY/Piloti, në vend që të shuante zjarrin në Llogara, ua hedh ujin pushuesve në Drimadhes
Një helikopter që ka ardhur sot rrotull vatrës së zjarrit në Llogara, ka zbritur dy herë në det dhe dy herë është ngjitur në mal për të shuar zjarrin. Por të dy herët ai nuk ka prurë ujë te zja...