Etiketa: luarasi

HOMAZH PËR PROFESOR LUARASIN!
Nga: Miho Gjini/ Rrallë ndodhë që ai që ikën nga jeta “të merr me vete!” e nuk përmendesh për një kohë të gjatë, sikundër e pësojmë tani me Mihalin tonë, ish pedagogun, më pas kolegun tim, regj...
Ndërron jetë regjisori Mihal Luarasi, 88 vjeç.
Regjisori i njohur, Mihal Luarasi ka ndërruar jetë sot pasdite, rreth orës 16:30. Sipas familjarëve dhe mjekëve vdekja ka ardhur  nga shkaqe natyrale. Mihal Luarasi lindi më 16 shtator të vitit...