Etiketa: manastirliu

Sanatoriumi nga sot nuk është më COVID-2/ Ogerta Manastirliu.
Nga sot Sanatoriumi nuk është më spitali COVID-2 por për koronavirusin tashmë spital i specializuar mbetet Infektivi. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ishte sot tek Spitali Infektiv du...
Covid19/ Do izolohemi përsëri nëse një pakicë penalizon shumicën: Manastirliu. Prapë 18 raste në 24 orë….
  Gjatë 24 orëve të fundit janë identifikuar sërish 18 raste të reja me COVID19. “Në Durrës janë identifikuar 7 raste në një fasoneri, kontakte të një rasti pozitiv. Janë 5 raste të reja n...
Manastirliu: Dita e nëntë pa humbje jete nga Covid.
“Strategjia e ekspertëve funksionoi dhe këtë e tregojnë rezultatet e deritanishme. Sistemi shëndetësor funksionoi në të gjitha hallkat e tij, nga shëndeti publik, në shërbimin e urgjencës dhe në t...
Manastirliu: Pas 11 Majit zgjerohet fasha orare e vizitave në qendra shëndetësore e poliklinika.
“Hapja e sistemit shëndetësor do të jetë me faza. Duke filluar nga kjo javë e në vazhdim do të hapen fashat orare të vizitave në qendra shëndetësore dhe poliklinika, në parametra dhe protokoll...
“COVID-19 ende nuk e ka shfaqur tablonë e plotë”/ Manastirliu publikon mesazhin e Kalos: Jemi ende në gjysmën e rrugës
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, publikon në “Facebook” një video-mesazh të mjekut Tritan Kalo, nga Spitali Infektiv COVID-1, i cili iu bën thirrje qytetarëve të vijojnë zbatimin e ma...
COVID19/ Zonja Manastirliu njofton lëvizjen e re, ‘ nesër e tutje’
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, bëri të ditura masat e reja, që do të zbatohen nga dita e hënë, në zonat e gjelbërta, që nuk përbëjnë rrezik për përhapjen e koronavirusit. Në këto...
Manastirliu: Shërohen 4 mjekë, mes tyre Brataj dhe Koraqi
Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në faqen e saj në Facebook, ka ndarë lajmin e mirë se dr. Skënder Brataj dhe dr. Andi Koqari janë shëruar ...
Të gjitha masat kufizuese për koronavirusin shtyhen pa afat
Ministrja e shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka firmosur sot një urdhër të ri për masat e marra për shkak të koronavirusit. Në bazë të këtij vendimi, jo vetëm institucionet arsimore, por të gj...
Po ngrihet spitali i ri karantinë lufte. Rama: ‘Mbase nuk vjen nevoja, por të jemi gati për çdo lloj zjarri’.
Kryeministri Edi Rama në një vizitë me ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, në një strukturë të re e cila do të përshtatet në “spital lufte”, u njoh me detaje se si do të përshtatet godina...
2268 mjekë, infermierë, farmacistë, ekspertë të shëndetit publik i janë përgjigjur ftesës për t’ju bashkuar ‘frontit të luftës’
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka ndarë me qytetarët shqiptarë një lajm të mirë: Interesi i mjekëve dhe infermierëve, farmacistëve dhe ekspertëve të kësaj fushe, për t’ju bashkuar sk...
Faqja 1 prej 212