Etiketa: may

Brexit, parlamenti refuzon mocionin e mosbesimit ndaj May
-Kryeministrja i mbijeton votës se mosbesimit në Dhomën e Ulët. Mocioni u rrezua me 325- jo dhe 306- po.- Nga: Andrea Riva/  Theresa May ka kaluar mosbesimin e paraqitur dje nga Jeremy Corby...
Brexit: Ok!, për amendamentin që detyron May-in të paraqisë “planin B”
Britania do të largohet nga Bashkimi Europian më 29 mars.Ka siguruar Kryeministrja Theresa May duke iu përgjigjur "kohës së pyetjeve" te Perfaqesuesve. Ndërkohë kalon një amendament që imponon Kry...
May: Parlamenti britanik do të votojë për marrëveshjen e Brexit në 3 javë
Kryeministrja Theresa May tha të hënën se do të kete nje votim në parlamentin Britanik në tre javë per te vendosur nëse vendi duhet të ecë përpara me planin e saj për të lënë Bashkimin Evropian. ...
Theresa May cakton Janarin si kohë për votimin e Brexit-it në Parlament
Theresa May cakton  një nga periudhat e muajit Janar si kohë më të përshtatshme për votimin e Brexit-it në Parlament Anëtarët e Parlamentit do të votojnë marrëveshjen mbi Brexit në javën që nis...
Delingpole: Ding Dong!, magjistarja nuk ka vdekur. May jeton që të shkatërrojë Brexit
Ding Dong, shtriga nuk ka vdekur. Kundër gjithë arsyeve, Theresa Maj - kryeministrja më e keqe në historinë britanike - përsëri i ka mbijetuar një përpjekjeje për ta nxjerrë atë jashtë zyrës. ...
Theresa May përballet me votëbesimin e konservatorëve në Parlament, mund të largohet nga posti.
Kryeministre e Mbretërisë së bashkuar përballet me votën e mosbesimit brenda lidershipit të saj të fundit pasi 48 nga parlamentarët Konservatorë për mbajtjen e votëbesimit. Por May si sfiduese ...
Brexit: Theresa May takohet me liderët e BE me synim që të shpëtojë marrëveshjen.
  Theresa May do të takojë liderët e BE dhe zyrtarë të BE sot e Martë për bisedime me qëllim që të shpëtohet marrëveshja e saj mbi Brexit. Ajo po mban bisedime me kryeministrin e Holand...
Gjaku ujë: Kryeministrja May ngec, lidershipi i kandidatëve të Tory-t shpreson ciklimin.
Ndërsa kryesimi i Theresa May i afrohet asaj që mund të jetë akti i saj final, pasardhësit e mundshëm po pregatisin bankarelat e tyre për një qeveri alternative. Me pak kohë te mbetur për There...
Dështimi i marrëveshjes së Brexit mund të rrëzojë qeverinë e Mbretërisë së Bashkuar/ May.
Theresa May paralajmëroi të shtunën se kundërshtimi nga Parlamenti i marrëveshjes së saj të Brexit mund ta lëtë Britaninë në Bashkimin Europian dhe të sjellë opozitën laburistë në pushtet. Mesa...
Kryeministrja Theresa May përballet me pyetësorin parlamentar më të vështire që nga Neville Chamberlain në 1940
Theresa May është përballur ndoshta me ditën më të vështirë në Parlament nga cilido kryeministër britanik që nga debati mbi Norvegjinë i Neville Chamberlain në vitin 1940. Analogjia është bëre ...
Faqja 1 prej 512345