Etiketa: media

Për 10 vite do jemi në BE! Këtë verë kemi 4 mln turistë/ Rama intervistë për FranceSoir.
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, na priti në rezidencën e tij të pushimeve në Dhërmi, për të folur mbi hapjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian, që u njoftua më...
Televizioni shtetëror Rus goditet nga një stuhi dorëheqjesh
Nga Paul Kirby BBC Kur Marina Ovsyannikova hyri në dhomat e ndenjes ne tv rus në lajmet e natës të së hënës, duke denoncuar luftën në Ukrainë dhe propagandën rreth saj, protesta e saj nënvizoi n...
Washington Post heq emrat e gazetarëve në lajmet për Rusinë, si masë sigurie
E përditshmja amerikane “Washington Post” ka hequr emrat e atyre që e kanë shkruar, vendin dhe datën nga korrespondenca e gazetarëve të saj në Rusi. Kjo masë e paprecedent në media, merret në kush...
Putin “po përpiqet, por dështon” të kontrollojë narrativën e pushtimit në Ukrainë duke mbyllur mediat.
- “Ka shumë ushtarë rusë të vdekur… ai mesazh do të dalë me zë të lartë dhe i qartë”, tha Daniel Hoffman-  Dy media të pavarura ruse të lajmeve që refuzuan të nxirrnin pikat e bisedës së Kremlini...
Shkarkohet drejtori i BILD, akuzohet për ngacmim seksual ndaj punonjësve! Skandali zbulohet nga New York Times
Drejtori i tabloidit gjerman BILD, Julian Reichelt, 41 vjeç, është shkarkuar nga posti i tij pasi akuzohet se ka përdorur pushtetin e tij për ngacmime seksuale me punonjësit në këmbim të promovimi...
Talibanët i thanë Shtypit Britanik: “Ne duam ligjin Islamik, dhe jo vetëm në Afganistan”
JACK MONTGOMERY   Talibanët thanë se duan ligjin islamik brenda dhe jashtë vendit dhe paralajmëruan forcat perëndimore se do të përballen me një moçal tjetër 20-vjeçar nëse rikthehen, n...
Gazetaria, ndërmjet publikut dhe pronarit/ Robert Goro: Raportimi ka humbur shumë nga sharmi i të qenit një mision në shërbim të publikut
Intervistë me gazetarin Robert Goro -Sikur të hidhnit një vështrim retrospektiv në këto tridhjetë vjet të tranzicionit postkomunist, cilat do të renditnit si arritjet dhe dështimet më të qenësi...
Live të tre njëkohësisht në Facebook, Rama 15 herë audiencë më të lartë se Meta dhe 8 herë më të lartë se Basha
Kur duhen më pak se 10 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, beteja bëhet jo vetëm në terren por edhe në media. Kryeministri Rama, kryedemokrati Basha dhe presidenti Meta janë të tre paralelisht në tel...
“Sa të korruptuara janë mjetet e informacionit ?”, pyeti Carlson
Tucker Carlson i përmendi mediat kryesore kombëtare të martën mbrëma në "Tucker Carlson Tonight", duke thënë se ato e kanë çuar gënjeshtrën në nivele Olimpike. "Sa të korruptuara janë mjetet e in...
Presidenti që shkel rregullat e Covid/ Akti i Metës, jehonë në mediat greke
Shkelja e ligjeve dhe rregullave anti COVID në këto kohë të vështira nga çdokush prej qytetarëve është një veprim i dënueshëm por kur këtë e bën qytetari i parë i vendit kjo përbën një skandal të ...
Faqja 1 prej 812345...E fundit »