Etiketa: merkel

Delfini i Merkel heq dorë
  Federico Giuliani Ishte konsideruar trashëgimtare e Angela Merkel. Për median, ishte personi që do mund ta kishte drejtuar Gjermaninë drejt një epokë të re, si dhe udhëheqësja ideale nga ...
Rama: ‘Me Merkel- plan të përbashkët veprimi në shtimin e donatorëve!’/ Intervistë për Top Channel.
Pas takimit me kancelaren Angela Merkel kryeministri Edi Rama dha një intervistë për të dërguarin e Top Channel në Berlin Muhamed Veliu. -Kancelarja Merkel në deklaratën e saj tha se Gjermania ...
Merkel në takimin me Ramën: ‘Duam që në mars të nisin negociatat për në BE’
( Foto nga: Top Channel)/ Kancelarja gjermane Angela Merkel, sot, në takimin me kryeministrin Rama bëri të ditur disa nga çështjet që do të diskutojë. “Gëzohem që sot kemi mundësi të shkëmbe...
Kryeministri Rama niset drejt Berlinit për takimin me Merkel para Konferencës së Donatorëve
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është nisur drejt Gjermanisë, për t’u takuar me kancelaren gjermane Angela Merkel. Takimi i Ramës me Merkelit bëhet për Programin e Rindërtimit. Takimi zë ven...
Merkel dhe Putin diskutojnë në Kremlin mbi pikat e nxehta të Lindjes së Mesme.
Kancelarja gjermane Angela Merkel takoi presidentin Vladimir Putin në Kremlin ditën e shtune për bisedime që do të fokusohen në pikat e nxehta të Lindjes së Mesme. Merkel dhe Putin shtrënguan d...
Bisedimet Merkel-Putin në Moskë të Shtunën rreth krizës në Lindjen e Mesme
  ( FOTO: Arkiv)/ Berlin (AFP) - Kancelarja Angela Merkel do të udhëtojë të shtunën për në Moskë për bisedime me Presidentin rus Vladimir Putin, në mes të përshkallëzimit të tensioneve ...
Vizita në Auschwitz: Angela Merkel thotë se Gjermania duhet të kujtojë krimet e Nazizmit.
Kancelarja Angela Merkel ka thënë se Gjermania ka një përgjegjësi të pafundme që të mbajë mend krimet e luftës Naziste, teksa bëri vizitën e parë në pozitën e kancelares në kampin e vdekjes në Aus...
Merkel e Gjermanisë arrin për herë të parë në Aushvic, thotë gazetari i AFP
AFP, 6 Dhjetor 20190 Oswiecim (Poloni) (AFP) - Angela Merkel e Gjermanisë mbërriti në ish-kampin e vdekjes gjermane të Aushvicit të premten për vizitën e saj të pare, në vendin qe simbolizon Ho...
Merkel: Nëse s’hapim negociatat me Shqipërinë, do të hapet një boshllëk…
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka nënvizuar edhe një herë rrezikun e ndikimit të aktorëve të tjerë, përfshirë Rusinë në Ballkanin Perëndimor. Nga Roma ku ndodhet për një vizitë zyrtare, Merk...
Negociatat me BE/ Rama, 45 minuta bisedë telefonike me Angela Merkel
Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një bisedë telefonike me kancelaren gjermane Angela Merkel, një pjesë të të cilës e ka zbardhur vetë. Në një postim në “Twitter”, Rama shkruan se telefonata ka z...
Faqja 1 prej 1312345...10...E fundit »