Etiketa: nato

Samiti i NATO-s, Macron, Trudeau dhe Johnson kapen tek tallen me Trump.
Një video e transmetuar në rrjet tregon tre liderët që janë protagonistë të një sipari në të cilën duket se ata flasin keq për Donald Trump Nga: Federico Giuliani  Gjatë samitit të NATO-s që...
Presidenti francez, Macron propozon ‘ Konferencë ndërkombëtare për Shqipërinë’.
Presidenti francez propozoi të mërkurën organizimin e një konference ndërkombëtare për të ndihmuar Shqipërinë të përballet me pasojat e tërmetit shkatërrues të muajit nëntor. “Na duhet një konf...
Trump e quan “dy- fytyrësh” kryeministrin Trudeau pas një video që tentoi ta përqeshte.
 (President Trump është në sjelljet më të mira, por a janë edhe të tjerët?, shkruan BBC)/ Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e ka quajtur kryeministrin Justin Trudeau si njeri "dy...
Rama: Temë e samitit të NATO-s- tërmeti në Shqipëri; liderët nga Conte te Trump ‘si të përballohet tragjedia’.
Kryeministri Edi Rama ka folur për media pas Samitit të NATO-s, që u mbajt sot në Londër, me pjesëmarrjen e liderëve botërorë. Kreu i qeverisë shqiptare tha se temë kryesore e tij në këtë Samit ka...
Samiti i Nato-s: Trump shpërthen kundër komenteve ‘të ulëta’ të Macron për ‘trurin e vdekur’.
Presidenti i Shteteve të bashkuara, Donald Trump ka akuzuar homologun e tij francez, Emmanuel Macron se po bëhet ‘i rrezikshëm’ kur thotë se Nato është me  "tru të vdekur ". Zoti Trump ndodhet ...
Rama, para Samitit të NATO-s: ‘Ju lutem durim; të më falin ata që s’janë akomoduar siç duhet!’. VIDEO
Para nisjes për në Samitin e NATO-s, kryeministri i vendit, Edi Rama publikoi një video-mesazh në llogarinë e tij në Facebook, ku u shpreh se samitin në fjalë do ta shfrytëzojë për situatën aktual...
Rama: Nga Samiti i NATO-s do të kërkoj asistencë për ‘solidaritet të drejtpërdrejtë’ financiar dhe teknik.
Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë  tha se do të niset sot drejt Londrës për të marrë pjesë në Samitin e Aleancës së Atlantikut  të Veriut. Ai pohoi se do të angazhoh...
Teknologjia dhe Nato në Tiranë/ Leyla Moses-Ones: ‘Krenare për bashkëpunimin SHBA- Shqipëri’.
Po zhvillohet konferenca për sfidat e NATO-s ndaj teknologjisë së informacionit ku të pranishëm janë Gramoz Ruçi dhe Leyla Moses-Ones. Zonja Leyla Moses-Ones  është shprehur se ndihet krenare p...
Pompeo sulmon Rusinë dhe Kinën në fjalimin e Berlinit
Sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashkuara, Mike Pompeo ka paralajmëruar për rreziqet që paraqiten nga Rusia dhe Kina dhe i ka bërë thirrje NATO-s që të rritet dhe të përballet “sfidat e sotme”....
Nato po përjeton vdekjen e trurit, thotë Macron
President Emmanuel Macron i  Francës, e ka përshkruar NATO-n si një ‘tru’ i vdekur, duke theksuar se çfarë shikon ai ndërsa angazhimet janë zbehur në aleancën euroatlantike nga garanti kryesor- Sh...
Faqja 1 prej 512345