Etiketa: ndoka

Nard Ndoka: ‘Zgjedhjet në 30 qershor?! Atëherë Basha ka dështuar, edhe ne me të’.
Kreu i PDK, Nard Ndoka i ftuar në emisionin “Arena” nga Dritan Hila në RTV ORA, ka thënë mbrëmë se nëse mbahen zgjedhjet me 30 qershor, kreu i opozitës Lulzim Basha ka dështuar. “Basha ka një b...
Miku Thaçi, zgjidh statujën dhe ik!
Nga: Nard Ndoka/ Kryetar i PDKSH Thjesht një realitet; Sali Berisha mbetet politikani mbarë shqiptar më i dashur dhe më popullor në Kosove. “Rruga e Kombit”, është vepra shekullore, që Ko...
Kryetari nuk hiqet me statut! Bashkohuni të gjithë të rrëzojmë Ramën!
Nga: Nard Ndoka, kryetar i PDK/ Debatet në partinë më të madhe opozitare, janë sponsorizuar këto ditë në mediat proqeveritare, sa të krijohet ideja se kjo parti ka probleme të mëdha, ndaj do du...
Demokristianët nuk pranojnë qeveri ‘LGBT’!
Nga: Nard Ndoka, kryetar i PDK/ Qeveria të ulet me këmbë në tokë! Qeveria shqiptare ka braktisur qytetarët e thjeshtë, familjet në nevojë, të papunët, invalidët, pensionistët, infermierët, dokto...
Deputeti po iu bën nder nipave tanimë të burgosur: I nxjerr nga burgu për varrimin e babait të tyre
(FOTO: Samuel Ndoka, djali i burgosur i viktimës Aleksander Ndoka)/ Dje në mëngjes u ekzekutua me armë zjarri Aleksandër Ndoka, vëllai i Arbenit të njohur edhe si deputet, edhe si një deputet p...
“Shteti” i vetëgjyqësisë punon nën gju të shtetit. Në Lezhë vritet vëllai i deputetit të inkriminuar.
(FOTO: Lagjja Nënë Tereza në Lezhë, ku sot në mëngjes u gjet makina dhe trupi i pa jetë i vëllait të deputetit)/ Nga: Landi Shkoza/ Dje në mbrëmje është vrarë me 14 plumba vëllai i deputetit...
NJË BANDIT DEPUTET MBROHET NË TIRANË, NJË TJETËR SOCIALIST VRET NË LEZHË
Nga: Veritas.com.al/ Njeriu që ka qëlluar për të vrarë dy herë në Shëngjin të Lezhës del se është nip i deputetit socialist Arben Ndoka. Arben Ndokja është shquar si ‘kriminel’ në radhët e depu...
Kristina nga Mirdita kërkon rrugë e ujë, por Rama kërkoi tepsi dhe timon!
  Nga: Nard Ndoka/ Rigerta nga “La Sapienza” kërkon politika zhvillimi për fshatin, por Rama do të “rilindë” sheshet e fshatrave duke i shtruar me pllaka! Tjetër kërkon Rigerta, tjetër k...
Mazhorancë e çoroditur – Opozitë qaramane!
Nga Nard Ndoka/ Partia Demokratike i ka dhënë çdo gjë Partisë Socialiste për reformën zgjedhore: ndryshim sistemi elektoral, ndryshim kushtetute, zgjedhjen e Presidentit, përjashtimin e part...
Opozita, morali dhe e vërteta!
Nga Nard Ndoka/Fb Ka një debat sot të fryrë dhe të sponsorizuar mediatikisht për votat e deputetëve opozitarë në Kuvend, për votimin e kryetarit të kuvendit. Zoti Basha ka një përgjegjësi të...
Faqja 1 prej 3123