Etiketa: ngjela

Kë po kërcënon Ilir Meta me “revolucion popullor”?
Nga Spartak Ngjela l. Meta po kërkon të trembë politikën amerikane që kjo të ndalojë operacionin antikorrupsion në Shqipëri. Po, me çfarë mjetesh kërkon ta bëjë Meta këtë? Me “revoluci...
Spartak Ngjela dhe Romeo Kara: Meta duhet të arrestohet me urgjencë, populli nuk është budalla të ndjekë një president të paudhë
Deklaratat e presidentit Ilir Meta se më 2 mars do të zhvillojë një tubim me qytetarët ku do të lidhin “besën” dhe se prej aty do të fillojë edhe shpartallimi i grushtit të shtetit...
Av. Ngjela: ‘Meta mund të nxjerrë dekret për shpërndarjen e Parlamentit, por kjo e çon në burgim përjetë’.
Avokati Spartak Ngjela, i ftuar në studion e Ditari në A2, u shpreh se, sipas Kushtetutës, Presidenti mund ta shpërndajë Parlamentin vetëm në një rast. Meta u shpreh kështu ditën e sotme: “Asku...
Ç’KËSHILLTARË KA KY PRESIDENT?!
Nga: Spartak Ngjela/ Komisioni i Venecias e shkarkoi Metën. Nuk kish si të ishte ndryshe. "Nuk ka kompetencë kushtetuese Presidenti, dhe në asnjë ligj, që të ndryshojë datën e zgjedhjeve", t...
Ardhja e Matthew Palmer ka mërzitur revolucionarët e Moskës në Tiranë
Nga: Spartak Ngjela/ I dërguari i posaçëm i politikës amerikane në Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer i ka mërzitur "revolucionarët" e Moskës në Shqipëri. Por edhe neoosmanët e Erdoganit në T...
Opozita- ndaj Amerikës, si maoistët kundër Maos me foton e Maos në duar.
Nga: Spartak Ngjela/ Siç dihet, tani, ish opozita shqiptare është larguar nga Parlamenti; donte të kryente një kryengritje, por dështoi. Kurse Reforma në Drejtësi, këtë gjendje të re e pati në ...
Kë kapën këta? Bashkëpunëtorin e tyre… Po paska qenë stafetë korrupsioni kjo…
  Nga Spartak Ngjela Nuk ka më të paturpshëm sesa të korruptuarit e politikës së lartë të një shteti të kapur nga krimi, si Shqipëria e sotme! Shikoni se çfarë po ndodh në Shqipëri! l. ...
Ngjela: Meta drejt gjykimit, ç’fshihet pas çmimit “Luani i Artë”!
Spartak Ngjela Meta na paska marrë një çmim fantazëm. Vjet e ka marrë këtë çmim Aleksandër Vuçiç. E kuptoni ku jemi? Ky çmim që ka marrë emrin e Luanit të Artë të Venedikut, i cili jepet për fil...
Dekreti qe vjen prej Metës: Nga hiçi vjen një hiç
Spartak Ngjela Pasi punoi një herë në vakum, presidenti i Shqipërisë po vijon punën po në vakum: ai nxori dhe një dekret tjetër antikushtetues - paraqiti një dekret për një datë të re zgjedhjes...
Ngjela: Metën e pret burgim i përjetshëm nëse do të shpërndante parlamentin
Spartak Ngjela komentoi krizën politike në vend, si edhe situatën e krijuar pas anulimit të zgjedhjeve të 30 qershorit, me dekret nga Presidenti Ilir Meta. “Ky (Meta) s’është legjitim, Hoxha nx...
Faqja 1 prej 212