Etiketa: nikolla

Qeveria do të shfuqizojë vendimin sipas kërkesës së studentëve. Ministre Nikolla flet para rektorëve të Universiteteve.
Protesta e studentëve ia  ka arritur të bindë qeverinë për të shfuqizuar që sot VKM për provimet e mbartura. Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka folur para mediave dhe ka bërë të ditur vendimi...
Ndrikull Nikolla mbjell kudo korrupsion, injorancë …!
Nga:m Dr. Prof. Sali Berisha/ Lexoni mesazhin e nëpunësit dixhital! Ai denoncon emërimin e taksidarëve dhe tender-ndrikullave të saj në poste kyçe, dhe se si grupi i punës, me në krye konfid...
MEDIA E KAPUR: Lindita Nikolla i paguan studimet jashtë shtetit djalit të Mero Bazes.
Një skandal tjetër është zbuluar në Ministrinë e Arsimit,  i kryer gjatë kohës që ministre ishte Lindita Nikolla. Ish-ministrja Nikolla, tashmë kandidate e PS-së në Lezhë, ditën e largimit nga ...
Dy ministra merren sot në pyetje mbi dosjen e Emiliano Shullazit
Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri është parë duke hyrë sot në prokurori; njëkohësisht edhe Ministre e Arsimit Lindita Nikolla. Këta janë thërritur  për t’u marrë në pyetje në lidhje me dosje...