Etiketa: notre-dame

Zjarri në Notre-Dame: Prokurori thotë se nuk ka shenja të një shkaku kriminal.
Autoritetet franceze thonë se nuk ka arsye që të besohet se kishte një veprim kriminal për zjarrin që shkatërroi katedralen ikonike të Notre Dame në muajin prill. Shkaku i zjarrit mbetet i panj...
Çatia e shkrirë e Notre Dame lë nivele astronomike plumbi
BREITBART LONDON PARIS (AP) - Çatia e shkrirë e katedrales së Notre Dame ka lënë nivele astronomikisht të larta të plumbit në sheshin jashtë dhe rrugët ngjitur. Policia e Parisit thotë se ni...
Notre Dame, kompania zbulon: “Punëtorët pinin duhan në kantier”
Gjenden të paktën shtatë bishta në atë që mbeti nga skela. Megjithatë, kompania  mbrohet : "Asnjë lidhje me zjarrin" Nga: Angelo Scarano / Në katedralen e Notre Dame piheshin cigare... Për t...
Notre-Dame, dyshim mbi Papa Franceskun; ndërsa kisha digjej …
Ndërsa katedralja e Notre Dame rrëzohej e përfshirë nga flakët, nga Vatikani Papa Françesku ka heshtur gjatë, gjatë gjithë mbrëmjes, deri në darkë, duke folur për herë të parë vetëm mëngjesin e ar...
Notre Dame, dyshimi i errët i Diego Fusaros pas zjarrit?
Disa orë pas zjarrit katastrofik që shkatërroi Notre Dame në Paris, filozofi Diego Fusaro ngriti dyshimet e tij rreth shkaqeve që i dhanë jetë flakëve. Sipas rindërtimit të parë të autoriteteve fr...
Djegia e “Notre Dame”, ISIS në festë: ‘Lamtumirë tempull…’
Thuajse e gjithë bota është solidarizuar me Francën pas djegies së një prej objekteve ikonë të qytetërimit perëndimor, Katedrales së Notre Dame, ndërsa terroristët kudo në botë po festojnë për fat...
Donatorët premtojnë 700 milion euro për rindërtimin e Notre-Dame, deri të martën.
Zotime nga miliarderë francez, nga sektori publik dhe i biznesit, janë dhënë për të ndihmuar rindërtimin e katedrales Notre-Dame;  shuma arrin në 700 milion euro (790 milion dollarë) ditën e  mart...
NOTRE- DAME NË FLAKË DHE NË FOTO..
Mbrëmë kur po digjen Notre Dame dhe kur shpirti i miliardave në botë pikonte nga dhimbja, sa shumë njerëz menduan se: " Tani Parisi nuk është më Paris!' , Ndoshta edhe bota nuk është më ajo që ish...
Shkatërrohet Notre- Dame, pasuria jonë e madhe botërore
Flakët që nisën në pasdite në çatinë e katedrales më të vjetër të vendit dhe që pushtuan edhe kullën, e cila ra, pas kësaj vazhdoi në gjithë çatinë. Një shtëllungë gjigande tymi përgjatë qyteti...
Zjarr në Katedralen më të famshme ‘Notre- Dame’ të Parisit. FOTO&VIDEO
Një zjarr ka rënë në katedralen e famshme Notre-Dame në Paris. Shkaku i zjarrit nuk është bërë i qartë menjëherë, por zyrtarët thanë se mund të ketë lidhje me punimet për rinovimin e katedrales...
Faqja 1 prej 212