Etiketa: pakistan

Pakistan/ Rrëzohet avioni i pasagjerëve me 99 pasagjerë në Karaçi
Një aeroplan i Pakistanit International Airlines është rrëzuar në Karaçi në një fluturim nga Lahore, thonë zyrtarët e aviacionit. Avioni, i cili raportohet se transportonte rreth 99 pasagjerë d...
Ish sundimtari ushtarak i Pakistanit, Pervez Musharraf, u dënua me vdekje për tradhti
  17 dhjetor (UPI) - Një gjykatë speciale pakistaneze dënoi të martën ish-sundimtarin ushtarak të vendit, Gjeneralin Pervez Musharraf me akuzën e tradhtisë së lartë. Gjykata me tre anët...
Trump: ‘Do ta merrja Çmimin Nobel për Paqe nëse ata e japin ndershmërisht… Por këtë nuk e bëjnë”.
Presidenti Trump ditën e Hëne gjatë një takimi me reporterët nga Pakistani tha se mund të çmohet me Çmimin Nobel për Paqe ‘në qoftë se ata e japin ndershmërisht’. Presidenti u duk i kënaqur me ...
Grindje mbi Kashmirin: Pakistani dhe India po i afrohen gjendjes së luftës.
Pakistani ka njoftuar planet për të larguar ambasadorin dhe diplomatët e Indisë dhe për të pezulluar tregtinë me shtetin fqinj, teksa janë thelluar grindjet mes dy vendeve mbi territorin e diskutu...
Kryeministri iPakistanit: “Nuk përmendet Jezusi në histori”
  Kryeministri i Pakistanit, Imran Khan, kohët e fundit theksoi se, ndërsa jeta e Muhamedit te Islamit "është pjesë e historisë", nuk ka "përmendje" të Jezusit në historinë njerëzore, rapo...
Imran Khan, kryeministër i ri i Pakistanit?! Kampion i sportit dhe studiues i filozofisë
  Imran Khan sot ka shpallur fitoren si kryeministër i Pakistanit në zgjedhjet e përgjithshme. Cili është politikani ‘surprizë’ i Pakistanit? Për 26 vjet, arritja më e madhe e Imran Khan isht...
Kryeministri i Pakistanit, Nawaz Sharif jep dorëheqjen për shkak të ‘Panama Papers’.
Nawaz Sharif ka dhënë  dorëheqjen si kryeministër i Pakistanit, menjëherë pas vendimit të dhënë nga Gjykata Supreme për diskualifikimin e tij nga posti. Vendimi erdhi pas hetimeve rreth pasuris...
Kryeministri i Pakistanit, në pritje të gjykimit mbi përfshirjen në Panama Papers
Gjykata Supreme e Pakistanit ka njoftuar hapjen e procesit gjyqësor mbi pretendimet për korrupsion, ku varet fati politik i kryeministrit  Minister Nawaz Sharif. Dyshimet ngrihen rreth biznesev...
Forcat Ajrore Britanike RAF, shoqërojnë një avion Pakistanez për në aeroport.
Avionë luftarak të Royal Air Force eskortuan një avion të një shoqërie ajrore civile nga Pakistani  për në aeroportin Stansted afër Londrës, sot, e Marte pasi një pasagjer kreu sjellje të dyshimta...
Burri shkëmben të bijën 13 vjeç për gruan e tij të dytë: Pakistan
(FOTO: Mohammad Ramzan, 36 vjeç, me gruan e tij adoleshente,  Saima në Jampur, Pakistan.- Foto nga  AP)/  'Ne japim një vajzë nga kjo familje për një vajzë nga ajo familje. Kjo shtë e drejta jo...
Faqja 1 prej 212