Etiketa: palmer

Matthew Palmer: ‘Duam që Gjykata Kushtetuese të funksionojë së më shpejt, por pritet kandidati nga Meta’
-Intervista- Pyetje: Cila është pikëpamja e Departamentit të Shtetit lidhur me mënyrën si po shkon reforma në drejtësi dhe a keni ndonjë shqetësim? Matthew Palmer: Më lejoni të ritheks...
SHBA: Nëse në protestat e ardhshme ka dhune, për ne përgjegjës janë Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi
-Intervistë ekskluzive e Matthew Palmer për Top Channel- Matthew Palmer, Zëvendës Ndihmës-Sekretar i Shtetit në SHBA në një intervistë përmes postës elektronike thotë për gazetarin e Top-Channe...
Amerika nuk njeh ‘krizë’ në Tiranë; sheh qeveri legjitime, opozitë jashtë përgjegjësive, zgjedhje në fund të qershorit.
Në këtë përfundim mbërriti në fund të vizitës së tij në Tiranë, zyrtari i lartë i Departamentit të Shtetit, Matthew Palmer. Ditën e dytë të vizitës në Tiranë zëvendës ndihmës sekretari amerikan...
Takimi me Palmer, Rama jep detaje: Tema e stabilitetit në rajon, dialogu me Kosovën, integrimi europian dhe situata këtu!
Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në “Twitter” ka dhënë detaje për takimin e pasdites me zv/Ndihmës Sekretarin e Shtetit Amerikan Matthew Palmer i cili ka mbërritur sot në Shqipëri dhe s...
Matthew Palmer, pas një orë e gjysmë në takim me Ramën, lë selinë e qeverisë.
Takimi mes kryeministrit Rama dhe zëvendës ndihmës sekretarit amerikan të shtetit, Matthew Palmer dka zgjatur një orë e gjysmë. Burime për median pohuan se situata politike ka qenë në fokus të tak...
Çfarë do të ‘prodhojë’ vizita e Matthew Palmer në Tiranë. Axhenda e bisedimeve që nesër në mëngjes
  Takimin e parë zyrtari amerikan do e ketë me kryeministrin Edi Rama të hënën, ndërsa të martën, 9 prill, pritet të takohet me presidentin Ilir Meta. Në të njëjtën ditë, Palmer do zhvillo...
Faqja 3 prej 3123