Etiketa: parlament

Brexit: Parlamenti mbyll dyert për pesë javë; nisin protestat.
Parlamenti, zyrtarisht është mbyllur për pesë javë, anëtarët e Parlamentit nuk do të kthehen më deri në 14 tetor. Mes skenave pa precedent në Dhomën e Përfaqësuesve, disa parlamentarë protestua...
Parlamenti Britanik pezullohet në Shtator.
Parlamenti do të shpërndahet vetëm disa ditë pasi anëtarët e Parlamentit do të kthehen në punë në shtator- dhe vetëm pak javë para afatit të fundit të Brexit. Boris Johnson tha se fjalimin pra ...
Spiropali: Të enjten nis shkarkimi nga detyra i presidentit Meta, në 30 qershor- zgjedhje
Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka deklaruar se ditën e enjte në Parlament, mazhoranca do të zhvillojë një debat për shkarkimin nga detyra të Presidentit Ilir ...
Parlamenti i Holandës voton pro heqjes së vizave shqiptarëve; tani në dorë të Brukselit
Parlamenti Holandës votoi pro propozimit për heqjen e vizave me Shqipërinë për shkak të kriminalitetit të shtuar shqiptar në këtë vend. Ky votim i hap rrugën qeverisë së Holandës për t’ju drejt...
Rama: Hapja e negociatave- në maj. ‘Jemi ne, socialistët, që do ta fusim Shqipërinë në BE, mbajeni mend!’
Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga foltorja e parlamentit se progres raporti do të rekomandojë hapjen e negociatave për në BE, dhe se Shqipëria i ka plotësuar të gjitha detyrat për të çelur ne...
PËR KË FOLI DHE KË GEZOI MË SHUMË SOT DITMIR BUSHATI?
Nga: Astrit Patozi/ Edhe mua më pëlqeu fjala e Ditmir Bushatit sot në parlament, pavarësisht se e kam pasur dhe e kam kundërshtar politik. Sepse e shikoj, gjithsesi, si një xixëllonjë, që mund t...
Deputetin ‘tradhtar’ të LSI e qëllojnë me lëndë kimike; ‘urdhër nga lart’, thotë deputeti
Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ralf Gjoni, i cili pritej të bënte pak çaste më vonë betimin si deputet në seancën plenare të kësaj të enjteje në Kuvendin e Shqipërisë, është sulmuar ...
Kryetare e LRI Vlorë dhe kryetari i LSI Fier, tradhtojnë ‘nënën’
Paradite ka tradhtuar Partinë LSI vetw kryetari i grupit ‘parlamentar’ të këshillat të Qarkut Fier, Nimet Musai. Tradhton pasdite edhe kryetarja e LRI-së së Vlorës, Enada Koçiraj kërkon zyrtari...
Australi: Gazetarja “dëbohet” nga parlamenti për “fustan shumë të shkurtër”
( FOTO: Gazetarja Patricia Karvelas)/ -Gazetarja menjëherë mori solidaritetin e shumë kolegeve, të cilat akuzuan stafin e Kryeministrit për nisjen e një protokolli "që dëmtonte lirinë e të vesh...
Parlamenti Iranian kundër presidentit Rouhanit; refuzohen përgjigjet e tij për problemet ekonomike
Parlamenti iranian ka shprehur pakënaqësinë e tij per presidentin Hassan Rouhani të martën, duke votuar për të mos pranuar përgjigjet e tij pasi e ka kritikuar per  perkeqesimin e ekonomisë. Es...
Faqja 1 prej 3123